• Pohovka 160 cm – ideální rozměr pro méněčlenné domácnosti

  Pohovka do 160 cm se hodí převážně do menších bytů typu garsonek. Je levným řešením, přesto vypadá skvěle. Tím, že je menší, místnost dokonale zútulní. Stane se zajímavým komponentem do řad interiérů, kde bydlí méně lidí, ale mohou tu být děti. Pro ty je královským posezením i z toho důvodu, že se na menší sedačce cítí bezpečněji.

  Jaké má výhody a zápory?

  Pohovka je menší, než vy sami, proto je s ní snadná manipulace. Hodně lidí si takový druh pohovky kupuje i z toho důvodu, že se snadno při úklidu odsune, ale i při jiném a delším přesouvání s ní nebývají problémy. Svým menším rozměrem tak zaplní i méně prostoru.

  pohovky-delka-160cm

  V dnešním moderním konceptu je uznávána zejména vzdušnost. Pokud tedy chcete, aby byt působil lehkým dojmem a neměli jste tu stísněný pocit, do menšího bytu nepořizujte větší sedačku. Existují i zkrácené verze a pohovka 160 cm, může být i pro vás nakonec moc velká.

  Ukažte mi všechny pohovky této velikosti

  Vyrábí se třeba i pohovky 120 cm, ale chce to promyslet. Úplně malá pohovka nemusí zase vyhovovat poloze vleže a bude výhradně jen na sezení. Tento typ pohovek milují hlavně děti, pořizují se tedy nejen do obývacích místností, ale i do dětských pokojů. Jsou většinou úzké, protože je vysoký předpoklad, že poputují do menších bytů.

  V jakých barvách se vyrábí a jaké materiály

  Pohovky menších rozměrů koupíte v podobném barevném provedení jako sedačky velké. Nicméně je pravda, že na menším úseku mohou být použité dražší a kvalitnější materiály, které tak markantně nezahýbou s konečnou cenou, jako je tomu u pohovek delších. Tam je znát každý další centimetr potahu navíc.

  U menších pohovek si tak vyhrajte s barvami a nechte do interiéru prostoupit barvy, které ho příjemně osvěží. Menší pohovka se tak stane doplňkem sedací soupravy větší nebo v dětském pokoji dodá na zářivosti a dětskosti.

  Chci vidět další lenošky délky 160 cm

  Nebojte se pestré palety neonových nebo pastelových barev. I když je tato sedačka malá, překvapí úložným prostorem nebo výsuvnou lenoškou. Navíc jí kdykoliv můžete obohatit o křeslo a další komponenty, když na to bude prostor. Materiály a vzory jsou v tomto ohledu velmi rozmanité, od běžných textilních a koženkových povrchů až po luxusní velur nebo eko kůži či mikroplyš.