• Polohovací křeslo – luxus za málo peněz

  Cítit se doma jako v ráji není na škodu, ba dokonce se to dnes v našem obyčejném životě vyžaduje. Ovšem skutečného domácího ráje docílíte jen, když si domů pořídíte polohovací křeslo. Cítit se jako králové tak dnes již není nedostupným přepychem, svůj trůn však i jako obyčejní smrtelníci s průměrným platem můžete mít pohodlný jako peříčko.

  Pohodlí a zdraví

  S jedním takovým tak již nebudete muset vstávat na nohy, můžete v něm číst, spát, koukat na televizi, dokonce si i protahovat tělo
  Doba je nepříznivá pro naše záda. Sedavé zaměstnání, vyžadující shrbenou práci u počítače a pracovní židle, nekvalitně podpírající naší kostru, si brzy vyžádají svou daň. Nejste-li navíc ani oblíbenci pohybu, je třeba po práci alespoň u televize „něco dělat“…

  Zkuste polohovací křeslo

  relaxační křesloPolohovací křesla lze rozdělit na dva druhy, které jsou stěžejní pro náš potřebný výběr i kapsu. Jedna verze je ovládána manuálně, nastavením pozice pomocí páčky ručně (podobně jako v autě), popřípadě se (například u starožitných křesel) nadzvedávají a posouvají opěradla.

  Luxusnější verze polohovacích křesel pak disponuje dálkovým ovládáním (či digitálním ovládáním přímo na opěradle v dosahu prstů), a nelze opomenout taktéž u některých verzí křesel možné polohování nohou, či rovnou celého těla. Můžete si tak nastavit polohu kompletně vleže, případně nohy výše než hlavu, někdy i prohnutá záda apod., tato křesla se tak de facto již neliší od nemocničních polohovacích schopností postelí, případně od polohovacích roštů, které si můžete domů zakoupit v různých mírách do svého rámu postele.

  Chci vidět polohovací křesla

  I na materiálu záleží

  Luxusnější verze polohovacích křesel již bývají povětšinou vždy z kůže, případně v levnější verzi. Jsou tak skvělým doplňkem do obýváku a jsou snadno omyvatelné, ovšem je pravda, že kůže chladí. I na tohle výrobci mysleli, protože existují rovněž verze těchto křesel, která umožňují i vytápění, pokud Vás záda nesnesitelně bolí, tak i masážní vibraci.

  To levné verze nemající tyto schopnosti, někdy ani schopnosti polohování nohou (zde bývá jediná podpěra nohou nahrazena ve formě taburetu, který častokrát bývá k dostání stejně za příplatek navíc), pak bývají potaženy textilem – velmi náročným na údržbu (brzy budou na textilu viditelné mapy potu), vybírejte si proto raději verze, disponující potahem, který lze snadno z křesla stáhnout a vyprat v pračce.

  Výběr křesel zde