• Polystyrenové kuličky do sedacích pytlů

  Pokud se budeme zabývat tím, čím je sedací vak vlastně naplněn, dojdeme k různým možnostem. Jenže, která je ta pravá varianta, když je jich na trhu nespočet? Zrovna kolem polystyrenu je debat skutečně mnoho.

  Rozhodně se vyhněte polystyrenu v podobě drti, dost se z ní práší, což vůbec není zdravé. Ovšem tvrzené kuličky EPS, to je jiná káva. Nicméně polystyrenové kuličky do sedacích pytlů musí splňovat i komfort ze strany zákazníka, je potřeba, aby jich bylo ve vaku použito dostatečné množství.

  Malé i velké kuličky s sebou přináší výhody i nevýhody

  Záleží, jak to pojmete. Větší kuličky se snadněji slehnou, proto se také objem sedacího vaku po několikátém posezení dostává níže k zemi. Vy jste těmi, kteří se následně z vaku jen stěží zvednou. Menších kuliček musí být ve vaku zase více, což poté úzce koresponduje s cenou.

  Optimální sedací vak tak není snadné najít, ale soustřeďte se zejména na to, zda jdou kuličky do vaku přisypat. Prodejci dnes k vakům nabízejí i náhradní náplně, tudíž není problém kuličky kdykoliv do vaku doplnit.

  Zespodu nebo ze strany vaku tak může být uložen zip, kterým se dostanete do vnitřku vaku, kde si množství granulátu měníte podle vlastních potřeb. Než si na vak sednete, je dobré ho uchopit za opěradlo nebo horní cíp a kuličky sklepat, bude se vám daleko lépe sedět a navíc se i krásně opřete.

  Mimo náplně sedacího vaku si ujasněte účel

  Někdo sedací vak pořizuje pro děti, jiný jako doplněk k sedačce a dokonce se sedací vaky začínají objevovat i jako sestavy na zahradě. Materiál u sedacích vaků je tedy obdobně důležitý, u dětí se prosazuje bavlna a mikroplyš.

  Děti se s vakem rády mazlí, leží na něm a hrají si. Koženka je někdy nepříjemná v tom ohledu, že se na ní člověk rychleji zpotí. Hodí se více jako dekorační prvek, např. k sedací soupravě pro návštěvy. Nylonový vak je parádním příslušenstvím exteriérů.

  Jako podmínku si stanovte nejméně dvojitý či dokonce trojitý šev. Rozsypané kuličky vám za námahu se sbíráním nestojí, raději to zohledněte hned na začátku. Děti si totiž z vaku udělají zábavu a budou na něm i zřejmě skákat. Je to pro ně malé křesílko, které jim přináší nový rozměr. Mohou se z něj dívat na pohádky, ale i se natáhnout. Záleží také na velikosti vaků.