• Pořiďte si místo křesla sedací vaky!

  Sedací vaky a pytle se těší stále větší a větší oblibě. Není divu, jde o nový, velmi moderní, barevný a veselý doplněk do domu, který zároveň plní funkci křesla. Mnoho lidí tak může tímto jediným sedacím vakem či pytlem změnit svůj obývací pokoj, doplnit jej kouskem, který je barevný, veselý, designový a také velmi krásný.

  Hodí se jak do obývacího pokoje, tak i do pokoje dětského, každý si jej ihned zamiluje. Sedací vaky a pytle je však dobré do svého bytu vybírat s rozvahou a přemýšlet nad tím, jaký kousek si pořídíte. Jak si tedy správně vybrat sedací vaky a pytle?

  Výběr materiálu a náplně

  Náplní do sedacích vaků a pytlů je hodně. Obecně jsou nejčastější polystyrénová drť a polystyrenové kuličky (EPS kuličky). První zmíněná náplň do sedacích vaků není vhodná, sedací pytel se tak nepřizpůsobuje tělu, protože zde nedochází k přesypání kuliček. Rychle se také slehne.

  Daleko vhodnějším jsou polystyrenové kuličky, které disponují vlastnostmi, které jsou pro sedací vaky a pytle typické. Materiál, ze kterého budou sedací vaky a pytle vyrobeny by pak měl být kvalitní. Nevyplatí se určitě kupovat ty nejlevnější sedací pytle, které jsou vyplněny například již výše zmíněnou drtí či jsou ušity z materiálů, který není kvalitní. Takový sedací vak či pytel má výrazně zkrácenou délku životnosti.

  Nejčastěji používané materiály

  Existuje mnoho nejrůznějších materiálů, které se mohou při výrobě sedacích vaků a pytlů používat. Jak už bylo výše zmíněno, vždycky je nutné dbát na to, aby byl materiál kvalitní. Sedací vaky a pytle se mohou vyrábět z mnoha materiálů, ty nejčastější jsou například nylon, polyester, bavlna, manchester, kůže, koženka, latex, eko kůže a podobně.

  Záleží tak jen na tom, jaký materiál preferujete vy a také na tom, jaký materiál se hodí do celkového konceptu vašeho bytu či domu, možností máte hned několik. Vybírat materiál můžete také podle toho, v jakém stylu máte svůj dům či byt. Můžete si vybrat sedací vaky či pytle luxusní, klasické, moderní, originální a podobně.

  Barevné provedení

  V rámci barevného provedení máte volné pole působnosti. Můžete si vybrat jakoukoliv nabízenou barvu. Můžete si vybrat jemnější barvy jako například bílá, béžová, světle hnědá, či černá, což jsou také univerzální barvy. Pro oživení svého interiéru můžete sáhnout například po červené, fialové, zelené, žluté či modré. Nemusíte se vyhýbat ani motivům. Chcete-li pořídit sedací vaky či pytle do dětského pokojíčku, můžete jej pořídit v motivu fotbalového míče, s potiskem srdíček, aut a podobně. Vyberte si ty prav sedací vaky a pytle pro vás!