• Ratanová komoda do unikátních interiérů i exteriérů

  Proutí známe všichni, pletou se z něj košíky a další drobné dekorační předměty. S ratanem už jsme na tom trochu hůře, protože hodně lidí neví, oč jde nebo ho právě zaměňují s proutím. Rozdíl je v tom, že ratan je z lián, nepoláme se a je daleko pevnější, odolnější a kvalitnější. Proutěná komoda by vám nic nevydržela, ale zohýbané liány nejrůznějších délek a přírodních barev vás nadchnou.

  Z ratanu se dnes vyrábí téměř vše

  Ratan se k nám hodně rozšířil do zahradní podoby. Tento systém vyplétání je populární díky nejrůznějším modifikacím. Nemusí se jednat jen čistě o přírodní liány, ratan se dostal i do formy umělé a společně s kovem vytváří dokonalé zahradní koncepty. Záleží na vás, čemu dáte přednost. Vyrábí se z něj opravdu velké množství nekonečných jídelních sestav, stolků, židlí, křesel, papasanů i lehátek.

  komoda-svetla

  Do interiéru se dostal ratan teprve nedávno. Např. ratanová komoda, je elegantní a skýtá řadu tajemných šuplíčků. Je trochu něčím jiným, než tomu bývalo dříve, ale přesto tyto komody připomínají vintage, kde se hodně prosazoval přírodní materiál. Dnes jsou formy odlehčeného nábytku moderní, protože se s nimi snadno manipuluje a odpadá i těžká práce při úklidech.

  Chci vidět další zajímavé komody

  Venkovský styl našel řadu příznivců

  Rustikální styl lze ratanovými doplňky zjemnit a uvést na pravou míru. Ne všechno, co je robustní, je i hezké. Křehké jsou ratanové komody pouze na pohled, jinak jsou i celkem dlouho životné. V provensálském stylu s mašlemi a sušenou levandulí nechybí v žádné světničce, ale ani v moderním interiéru. Tato odlehčená forma nábytku si skvěle rozumí i s nábytkem z palet.

  Ve vaší domácnosti lze doslova a do písmene kouzlit. Stačí si jen ujasnit představy a uvidíte, že ratan si vás získá svou jednoduchostí, přesto plnou funkčností.

  Větší výběr komod