• Ratanová křesla – přírodní kvalita

  Interiér, ve kterém se dennodenně pohybujeme, by nám měl maximálně vyhovovat a vypadat přesně podle našich představ. Při jeho budování je však důležité řídit se také některými z pravidel, které platí zejména pro vybavování interiéru.

  Aby byl interiér našemu vnímání co nejpříjemnější, je potřeba stavební materiály a materiály neorganického původu doplnit také o organické materiály, tedy takové, které nám dala příroda. Tento problém mohou vyřešit například ratanová křesla.

  kresla-z-ratanu

  Přírodnina jak má být – ratanová dřevina

  Ratan je velmi ohebný druh dřeviny, který parazituje na jiných stromech, po kterých se pne. Díky jeho vysoké ohebnosti a držení tvaru po vyschnutí, je velmi oblíbeným materiálem pro tvorbu odolného, estetického a nápaditého nábytku. Tím nejčastějším, co se z něj vyrábí, jsou křesla. Ta se hodí jak do klasických interiérů, tak i do moderněji zařízených pokojů.

  Ratanová křesla jsou vyráběna v nejrůznějších designech, kdy se více či méně klade důraz na samotný materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Můžeme si je tak umístit do obývacího pokoje, díky čemuž do něj přeneseme kus přírody. Lze je však umístit i na terasu a díky odolnosti samotného ratanu také na zahradu.

  Péče o ratanová křesla

  Ratanové dřevo může být nejrůzněji ošetřováno, čímž se zvyšuje jeho odolnost, ale také se mění barva. Nalézt tak můžete křesla v nejrůznějších barevných provedeních od klasické přírodní barvy ratanu, přes medovou, až po zcela bílou, nebo naopak zcela černou.

  Chci vidět všechna přírodní křesla

  Aby bylo pohodlí co nejvíce zvětšeno, jsou ratanová křesla často doplňována o čalouněné sedáky. Ty se vyrábějí v nejrůznějších provedeních a barvách. Jejich největší výhodou je velmi snadná údržba, protože sedák se dá většinou odvázat, jeho povlak sundat a vyprat.

  Jejich čištění je neskutečně snadné

  Nemusíte tak mít strach z toho, jak se ušpiněný sedák vyčistit. Horší je to už se samotným křeslem. To díky nejrůznějším záhybům a zákoutím, které proutí vytváří, jde čistit poměrně obtížně. Zejména usazený prach je problém. Nemusíte však zoufat. Křeslo stačí jednou za rok vyndat ven na zahradu, opláchnout jej hadicí, nechat oschnout a je po problému, křeslo bude zase jako nové.

  Pokud tedy ještě stále nemáte jasno v tom, jaké křeslo si do vašeho interiéru pořídíte, křeslo z tohoto materiálu by vaše dilema mohlo vyřešit. Stačí jen pořádně hledat a určitě nějaké hezké naleznete.

  Ukažte mi další křesílka z ratanu