• Relaxační křeslo – jak najít to správné?

  Kdo by si nechtěl po náročném dni v práci odpočinout? Nejspíše všichni. I my mezi ně patříme. Je příjemné vypustit všechny starosti z hlavy a doma relaxovat. Třeba na pohodlném křeslu, případně na sedacích pytlích. Obě tyto sedací pomůckou jsou ideální na skvělý odpočinek.

  Necháte tělo i mysl uvolnit se a načerpáte novou sílu. O sedacích vacích jsme psali už mnoho článků, ale co takové relaxační křeslo? Jak se vybírá? Jaké jsou druhy? A kolik vlastně může stát, když chceme kvalitní kousek, který nám dlouho vydrží? Na to se dnes podíváme.

  Krásná křesílka do bytu

  Výběr krásného křesla pro odpočinek…

  Základem je styl, v kterém chcete mít doma nový nábytek mít. Moderní, rustikální, retro, futuristický? Jaký máte zbytek interiéru? Jaký styl se k vám bude hodit?

  My například máme doma starší (retro) nábytek s pěknou patinou a přiznaným dřevem (především buk, wenge a ořech v jednotlivých místnostech). K nám se tedy bude hodit rustikální křesílko, do kterého „pohodlně“ zaplujeme a budeme moci odpočívat. Ale jaké se hodí k vám? Styl je důležitý.

  Ukažte mi všechna odpočinková křesla

  Neméně klíčový je i materiál – čistě dřevěný s příjemným polstrováním (ať už koženým nebo textilním)? Nebo moderní ocelový, případně z designového lamina? Výběr je čistě na vás. My jsme zvolili typ z dřevěného ohýbaného materiálu – mnohdy se označuje jako pohupovací.

  Odpočinek na houpacích vlnách

  Má totiž příjemnou vlastnost. Můžete se na něm lehce houpat a jistě víte z dětských let, že je to neskutečně uvolňující. A nemusíte se zde bát, že by vás zradil „houpací“ mechanismus – zde jen využíváme přirozené pružnosti dřeva, takže takové křeslo jen tak nerozbijete.

  Dalším typem odpočinkových sedátek jsou tzv. lenošky. Bývají to především jednomístné (mnohdy polohovatelné) sedačky/nižší křesla, která mívají prohnutý anatomický tvar. Ideální pro to, abyste se na ně uvelebili a nechali plynout myšlenky.

  Klasika se neztratí

  Do našeho obývacího pokoje jsme vybrali ještě druhý typ – klasické čalouněné křeslo. Má širší příjemný sedák, pohodlné područky a znovu… je možné se na něm příjemně pohupovat. Musím uznat, že po x měsících používání patří právě tohle křeslo k mým nejoblíbenějším a vždy se na něj po práci těším. Jen si pohodlně sednout a… načerpat nové síly.

  CHCI vidět další křesla pro relaxování