• Relaxační křeslo s taburetem – jak na koupi?

  Občas se stane, že nás celý pracovní den pořádně vyčerpá a my toužíme doma jedině po odpočinku. Někdy je potřeba dopřát si relax, nechat domácí práce na jindy a tak bychom se měli i vybavit nábytkem, který nám umožní maximální odpočinek. Mezi něj patří jednoznačně kvalitní postel, pohodlná pohovka a chybět by nemělo ani relaxační křeslo s taburetem.

  Sedátka s taburetkami

  Výběr – tipy a rady s křesílkem

  Jedná se o velice stylový kus nábytku, který v sobě kombinuje dvě části. Tou první je pohodlné křeslo, nejčastěji s vysokou opěrkou zad, hlavy a rukou. Takovéto křeslo je ideální pro sledování televize, poslouchání rádia, ale nejlépe se hodí k velice pohodlnému čtení knihy či novin.

  Ukažte mi všechna křesla pro odpočívání

  Druhou součástí tohoto nábytku je samostatný, či výsuvný taburet, který slouží jako podpěra vašich unavených nohou, které si jen stačí na taburet natáhnout. Taburety bývají vyhotoveny ve stejném materiálovém i designovém provedení jako křeslo, aby k sobě tyto dva komponenty co nejvíce pasovaly.

  Materiál a provedení

  Na výběr máte z mnoha provedení, co se týče materiálu, designu, i funkcí. U křesla je velmi důležitý materiál, ze kterého je zhotoveno. Nejčastějším je kombinace polstrování, koženky či kůže a dřeva. Díky kombinaci kůže a dřeva působí celé křeslo velice luxusně a také se v něm nadmíru pohodlně odpočívá. Bohužel se však jedná o tu dražší variantu, i přesto se však dají nalézt kusy, které vás tolik finančně nezatíží. Dalším materiálem, který je často používán a který není tak finančně náročný je klasické čalounění. Některá křesla v sobě kombinují i kov a potahový materiál.

  Taburet může fungovat buď jako samostatný kus nábytku, popřípadě je součástí samotného křesla, ze kterého se vysunuje. Toto řešení šetří prostor a zaručuje možnost přistavení taburetu bez vstávání. Tato křesla disponují jednoduchým mechanickým zařízením, které umožní vysunutí podnožky bez námahy.

  Chci vidět další odpočinková křesílka

  Relaxační křeslo s taburetem se nejlépe hodí do obývacího pokoje, ale také do pracovny, na krytou verandu nebo do vlastní soukromé knihovny. Svým designem se hodí do téměř každého interiéru, pokud k němu alespoň trochu barevně ladí. Nejčastější barvou těchto křesel je černá, hnědá, béžová, popřípadě i sněhově bílá. Ta je ovšem volbou hlavně do moderních prostor.