• Retro křeslo je opět trendy

  Design interiéru má hodně co společného s módou. Trendy se mění a často opakují v určitých cyklech. Zatímco poslední léta byl hitem propracovaný nábytek a s tím spojený design. Nyní se do popředí vrací věci s z minulé doby a tak se často setkáváme s pojmem retro nábytek.

  Retro nábytek je vše co si bere inspiraci z tvarů, plastových materiálů a designů z 50. či 60. let. Veškerý nábytek, který by v tu dobu vyroben, byl hravý, odvázaný a naprosto odlišný od minulých let. Interiérový design zažil v těchto letech velký třesk. Nyní se tento trend vrací a jedním z nosných prvků je retro křeslo.

  Ukažte mi všechna vkusná křesílka

  Většina retro kousků má plynulé zakulacené linie. Je to díky tomu, že většina designerů si brala inspiraci z přírody a podle toho tvořila. V dnešním interiérovém designu se tyto trendy a kulaté linie opět vrací do módy. A výrazný kus podílu má na tom švédský design. Ten patří mezi velmoci v udávání trendu a vyrábění unikátních a skvělých kousků, jako je retro křeslo a další nábytek.

  Kam se hodí retro křeslo?

  Starodávná křesílka

  Retro křeslo nebo obecně celý retro nábytek byl stavěn na pohodlnost a funkčnost. Nejčastěji se tedy hodí pro kanceláře nebo obývací místnosti. Zkrátka tam kde využijete jednoduchost, pohodlí a zároveň chcete i praktický kus nábytku.

  Na dnešním trhu máte na výběr z několika druhů a typů retro nábytku. Barevná škála či materiál je nabízen v široké paletě od dřeva, po kůži až k plastu. Výběr závisí tedy čistě na váš a vašich preferencích, které vyžadujete.

  Kde seženu retro nábytek?

  Možností jak sehnat retro nábytek je hned několik. První možností je zajít si do specializovaného krámku, který se zaměřuje čistě na interiérový design a nabízí jedinečné retro kousky. Pozor si však musíte dávat na ceno takového zboží. Většina nábytku je dělána designéry a takového to kousky jsou velmi nákladné.

  Chci vidět další trendy nábytek

  Druhou možností je zavítat do krámu, který nabízí sériově vyráběný nábytek. V takovém obchodě se dá sehnat retro křeslo relativně levně. Nepřijdete o krásný vzhled ani kvalitu materiálu. Poslední možností, jak sehnat kvalitní retro nábytek jsou bazary a aukce. Zde můžete najít skutečně originální retro nábytek a mnohdy v pěkném stavu. Ceny se pohybují nízko, podle stavu zboží. Často však stačí jen drobné úpravy a nábytek vypadá jako nový.