• Rohová sedací souprava – rozkládací se hodí do každého bytu

  Správné uspořádání obývacího pokoje je jedním z největších oříšků, na které si mnoho bezradných lidí pronajímá dokonce i specialisty, kteří jim vytvoří ideální návrh. Obvykle bývá pravidlem, že čím více prvků bude společenská místnost zahrnovat, tím složitější je rozhodování, jaké prvky vybrat a kam je umístit.

  Univerzálním řešením se staly rohové sedací soupravy a to zejména díky jejich tvaru, který plně koresponduje s požadavky pro velké i malé místnosti. Jestliže jsou taburety, křesla nebo vaky, předměty, které jen zmenšují užitnou plochu obývací místnosti, využijte potenciál, jaký nabízí nevyužitý roh obýváku.

  Proč tvar do “L“

  Klasické gauče ve tvaru “I“ mají nevýhodu, že neposkytnou prostor pro dostatečné množství lidí, se kterými lze udržet vizuální kontakt po celou dobu rozhovoru, pokud nesedí vedle nás. Pro obývací pokoje se tak doporučuje možnost rohových souprav, které svým tvarem do “L“ zajistí, že proti sobě mohou pohodlně sedět 2 a více osob. Přítomnost rohu je zde příjemným faktorem, který ocení i samotáři, ti si mohou dopřát nezvykle více pohodlí.rozkladaci-sedaci-soupravy

  Tvardo “L“ nabídne ideální zátiší a vytvoří prostor pro umístění konferenčního stolku. Ten vyplní vzniklé místo a stane se příjemným odkládacím prostorem pro občerstvení, pohoštění pro návštěvu nebo třeba i pro knihu nebo vázu.

  CHCI ROZKLÁDACÍ ROHOVOU SOUPRAVU

  Rozkládací varianta

  SOUPRAVA-do-obyvakuMajitelé malých bytů a domů ocení, když má rohová sedací souprava rozkládací část, díky které ji lze rozložit na postel nebo poskytnout více prostoru na sezení. Výsuvné rozkládací komponenty jsou ukryté přímo v těle soupravy, takže uživateli nezabírají prostor a lze je využít vždy v případě potřeby. Ta může nastat, pokud přijde nečekaná návštěva, která u vás bude chtít přespat, ale i tehdy, pokud budou děti hledat více prostoru na hraní.
  Nedostatek prostoru v malých bytech a domech přináší mnoho myšlenek na sjednocování místností. U garsonek jsme si zvykli na jídelny spojené s kuchyní, toalety spojené s koupelnami, ale i obývací pokoje spojené s ložnicemi. Pro nepočetné rodiny se jedná o jednoduchý způsob, jak ušetřit prostor, proměna rozkládací soupravy na postel změní obývací pokoj během několika okamžiků na ložnici.

  Jestliže obsahuje druhý komponent prostor pro uložení ložního prádla, tak odpadne náročné stlaní a opětovná proměna ložnice v obývací místnost bude opět jen otázkou několika hbitých pohybů.

  Jaký materiál

  Materiál by měl být orientován podle preferencí uživatelů, kteří budou na soupravě trávit nejvíce času. Velmi příjemná je kůže, ale souvisí s ní i větší péče o její povrch a rovněž se pořizovací cena takové soupravy pohybuje ve větších částkách. Nejčastěji jsou k dostání čalouněné soupravy, ty bývají cenově nejlevnější a nevyžadují tolik péče.

  UKAŽTE MI VÍCE ROZKLÁDACÍCH SOUPRAV