• Rohové sedací soupravy, které vám ušetří místo

  Nemáte-li doma místo nazbyt, je to opravdu prekérní situace. Možná právě z tohoto důvodu výrobci přišli s rohovou sedací soupravou. Pokud navíc taková sedací souprava umožňuje i své rozložení na postel, zabijete dvě mouchy ranou v případě, že u vás nocuje návštěva.

  Současné rohové sedací soupravy se především dělí na ty, které nemají zdobnou zadní stranu (tedy ty, kterým na zadní straně chybí čalounění, případně je nahrazeno netkanou textilií) a na ty, které ji mají.

  V takovém případě pak není nutné sedací soupravu umísťovat do rohu místnosti, ale dá se stejně snadno využít i jako výrazný předěl velké místnosti, kterou oddělí na odpočinkovou plochu a třeba na tu pracovní v podobě kuchyňského koutku. Rohové sedací soupravy rozkládací lze pak rovněž stejně snadno využít i v případě, že nemáte ložnici, a zároveň potřebujete postel i místo, kam usadíte návštěvu.

  Přizpůsobte sedací soupravy svým požadavkům

  Co se týče potahu takových sedacích souprav, současný rozmanitý trh s nábytkem je schopen uspokojit všechny vaše požadavky, sedět tak můžete nejen na čalounění, nejen na cenově náročné pravé kůži, ale i na podstatně levnější eko kůži, dokonce i na vodě odolné textilii.

  A jsou i společnosti, které vám čalounění sedačky dají vybrat z bohatého vzorníku. Na čem záleží, je váš vkus – zda jste na modernu nebo retro styl, či až ten starožitný.

  Sedací souprava v rozložené části pak disponuje nezbytnými matracemi, které by měly pojmout dvě dospělé osoby. Matrace jsou k sedací soupravě připevněny napevno, aby se dala rozkládací část soupravy zase snadno složit.

  Tím pádem jsou však na celý život a pro jejich životnost je nutná jejich údržba a ochrana před vnější špínou. Čili minimálně prostěradlo je nutnou nezbytností, a to nejlépe, i když rozkládací část soupravy přes den zase schováváte.

  Právě funkce rozkládání je u každé sedací soupravy jiná. S ohledem na tuto skutečnost je dobré seznámit se s mechanismem rozložení ještě před koupí výrobku, zvláště pak pokud takovou rozkládací sedací soupravu kupujete starší generaci, která by mohla mít s fyzicky náročným rozkládáním soupravy problémy.

  Některé takové sedačky lze rozložit pouhým vysunutím „šuplíku“, který je onou odpočinkovou částí, u jiných sedacích souprav je nutné rozložení zdviháním částí pohovky směrem z polohy zipu.