• Rohové sedací soupravy rozkládací, řešení pro malé i velké interiéry

  Sedací nábytek patřil k základním nábytkovým kusům od počátku lidstva, resp. od doby, kde se člověk alespoň na čas usazoval v jeskyních, v nějakých přístřešcích či si jen začal vytvářet společenství kolem ohně.

  Již od počátku byla také snaha se při sezení sdružovat, sesedávat si k sobě blíž. Utekly dlouhé časy a dnes místo ohně hledíme společně na televizní obrazovku či na počítačový monitor, ale pocit sesednutí si dohromady máme stále. A k takovému sezení potřebujeme i příjemný sedací nábytek.

  Trocha z historie sedaček a gaučů

  Sedací souprava tak, jak ji dnes známe, je poměrně nový kus nábytku. Vznikl až s hromadnou výstavbou malometrážních bytů po polovině 20. století, kdy nastala potřeba usadit na malém prostoru co nejvíce lidí a navíc aby nábytek splňoval další účely, a to aby měl skladovací prostory a rozložením se z něho utvořilo příležitostní lůžko alespoň pro dvě osoby.

  Tolik úkolů mohly splňovat pouze rohové sedací soupravy rozkládací. Dnes se již tolik nelpí na miniaturizaci bytů a tak z rohových sedacích souprav staly mohutné kusy nábytku, mnohdy velice přepychového nábytku.

  Materiály, co si oblíbíte

  Kostra sedacích souprav bývá většinou dřevěná, navenek je ale souprava čalouněná. Najdeme zde mnoho povrchových úprav, nejstarší a všeobecně nejoblíbenější je potažení látkou, ale u dalších materiálů již záleží na vkusu, takže je na výběr kůže, koženka, síťovina, alcantara, ale můžeme se setkat i s jinými přírodními i syntetickými materiály.

  Abychom šetřili tyto materiály, používají se přes ně různé přehozy, například látkové, leskymo, umělé i pravé kožešiny a můžeme pokračovat ve výčtu dalších materiálů buď kupovaných nebo tvořených rukama šikovných žen i mužů.

  Doplňky se nikdy neztratí

  Rohové sedací soupravy rozkládací ale mimo přehozů vyžadují některé další doplňky. Sedací soupravy jsou od výrobce v mnohotvárných provedeních, kdy například dolní sedací část je úplně samostatná a člověk se pak opírá o různě tvarované opěráky. Ty jsou někdy nízké, takže pro příjemné sezení potřebujeme různě veliké polštáře. Ty se dají samozřejmě koupit, ale i zde můžeme rozvinout vlastní výtvarný talent. Místo polštářů je možno použít vhodně tvarovaná plyšová či ušitá zvířata, květiny či jiné tvary. Sedací souprava se tak stane naprosto originálním kusem nábytku