• Rozkládací křeslo na spaní – vyřeší problémy s místem v bytě

  Spánek je pro naše tělo hodně důležitým faktorem. Samozřejmě nejlépe se vyspíme v naší posteli, ale někde na cestách nebo na návštěvách nás může příjemně překvapit i rozkládací křeslo na spaní. Jeho záměrem je sloužit jako náhradní lůžko. Složené je menší, než válenda, tudíž ho není problém kamkoliv umístit.

  Jaké křeslo je na spaní prototyp ideálu?

  Rozkládací křeslo, které funguje na podobném procesu jako lehátko na opalování, není na spaní příliš vhodným prvkem. Sice se snadno rozloží, ale uvědomte si, že ležíte na té stejné straně, co sedíte. Takové křeslo zřejmě nebude oplývat takovou životností, ale bude potřebovat po čase nově potáhnout nebo dokonce vyplnit, což v dnešní době není sebemenší problém.

  kresla-rozkladaci

  Nejvýhodnějším řešením jsou rozkládací křesla, která mají oboustranné matrace, které využijete z jejich rubové části. Na lícní straně tak sedíte a na té druhé spíte. Rozkládací křesla mohou mít ve svých útrobách ukryt úložný prostor, který je schopen pojmout lůžkoviny, ale i klidně něco jiného.

  Více rozkládacích křesel

  Elegance versus pohodlí

  Moderní rozkládací křesla na spaní jsou vyplněna polyuretanovou pěnou nebo latexem, v horším případě molitanem. Molitan se na výrobu moderních křesel téměř nevyužívá, je zastaralý a po čase se na sedačce projeví nejrůznější deformity.

  Dalším aspektem, který je nutno ve výběru zohlednit, je svrchní vrstva křesla. Nejčastěji je potažena koženkou, eko kůží nebo textiliemi. Už teď je potřeba uvažovat logicky a plně účelně.
  Jde vám především o design? Nemusí vás potom trápit koženka, protože se vám líbila barva, kterou v eko kůži neměli. Nicméně počítejte s kratší životností, protože snáze popraská. Eko kůže je v tomto ohledu kvalitnější. Pokud doma máte nějakého zvířecího miláčka, dejte pozor na jeho drápky, které by sedačku mohly ohrozit. Svou neomaleností mohou poškodit i textilní povrch, kde udělají třeba díru. Existují však snímatelné potahy, které si můžete nechat ušít na míru a vaše křeslo tak spolehlivě ochrání.

  Chci si vybrat rozkládací křeslo