• Rozkládací pohovka pro každodenní spaní

  Rozkládací pohovka, která v sobě ukrývá i lůžka na spaní má minimálně dvě výhody. Za prvé ji oceníte v případě, kdy bydlíte v malém bytě a nemůžete si dovolit plně zařízenou ložnici a za druhé lze velmi snadno složit a uklidit.

  Rozkládací pohovku vybíráme podle toho, jak ji chceme používat. Má se jednat o pohovku, na které bude spát jednou za čas návštěva? Nebo ji chceme pro každodenní používání a spaní zároveň? Poté co si zodpovíte výše položené otázky, můžete vybírat tvar, rozměry, materiál, cena a celkový vzhled rozkládací pohovky.

  Jak se vybírá rozkládací pohovka pro každodenní spaní

  Penězi byste rozhodně neměli šetřit v případě, že máte v úmyslu si koupit rozkládací sedačku pro každodenní spaní. Spánek totiž vyžaduje jistou úroveň kvality a špatný materiál rozkládací pohovky vám navíc může způsobit i zdravotní potíže.

  Pro vydatný spánek je zapotřebí mít lůžko široké minimálně 90 cm. K dostání jsou různé typy a materiály. Dnes je ve velké míře zastoupen i materiál pro alergiky. Rozkládací pohovka pro každodenní spaní by však rozhodně měla být hygienicky nezávadná a snadno se udržovat.

  Rozkládací pohovka pro každodenní spaní musí mít své kvality. Ty poznáte především v konstrukci sedací soupravy. Modely pro každodenní spánek v sobě mají rozdílné typy matrací. Jeden druh se využívá pro sezení a druhý pro spaní.

  Nejčastějším materiálem, který se používá pro vyplnění matrací, je polyuretan. Kvalitnější druhy pohovek jsou vybaveny pružinami a nabízí skutečně kvalitní spánek. Rozkládací pohovka pro každodenní spaní by se rozhodně neměla vybírat zbrkle a na slepo. Vše je potřeba si řádně vyzkoušet a osahat. Jedině tak máte jistotu, že získáte za své peníze kvalitní sedací soupravu vhodnou i ke spaní.

  Kam umístit pohovkou s lůžkem

  Pokud bude rozkládací pohovka pro běžné spaní využívána pravidelně, umístíme ji tak, abychom nemuseli manipulovat s ostatním nábytkem. Z toho důvodu je důležité aby pohovka měla jednoduchý rozkládací mechanismus. Pohovku je ideální umístit proti dveřím, ale dál od okna. Rozměry rozkládací pohovky volíme podle prostoru, který máme. Neměli bychom však slevit z nároků na kvalitu spánku, který je velmi důležitý.