• Rozkládací pohovky, které budete obdivovat!

  Rozkládací pohovky jsou vynikající alternativou pro návštěvy, pro studenty na kolejích, ale i pro osamocené osoby, které již tolik prostoru nepotřebují. Právě to, že takové pohovky šetří místo, je hlavní charakteristikou tohoto druhu nábytku, kterému tak dává zákazník stále častěji přednost…

  Koncept rozkládacích pohovek

  Právě dostatek prostoru, úložný prostor, možnost nějakou věc složit do co nejmenšího tvaru, co nejméně náročného na údržbu, je filosofie dnešních domácností. Rozkládací pohovky se nabízejí v mnoha podobách. Pokud začneme od základního – musíme si nejprve uvědomit, kolik lidí by měla taková pohovka pojmout, respektive také, jak velký prostor v místnosti máme.

  Pohovky jsou dvoumístné, troj i více, jako je tomu v případě modelů do písmene L nebo U. Pohovky do písmene L mají vždy jednu část s úložným prostorem, druhou (tu větší) pak je možno rozložit právě jako postel s již zakomponovanou matrací. Tato rozkládací část pojme povětšinou dvě osoby, může však jít i o tři, anebo pouze o jednu.

  Rozkládací pohovky mohou mít tu výhodu navíc, že disponují i úložným prostorem, jak již bylo zmíněno, úložný prostor ale také stejně snadno mít nemusí. Pokud je vaším základním požadavkem prostor pro lůžkoviny pro návštěvy, řádně si zboží před koupí prohlédněte nebo se v e-shopu informujte.

  Materiál a barvy rozkládacích pohovek

  Konečně se upouští od boomu strakatých pohovek, obdařených všelijakými geometrickými tvary, květinami či lístečky. Tohle naleznete už jen v rustikálním provedení u babiček a na chalupách uprostřed hor. Současnost sází na eleganci, zemité barvy, jednolité odstíny, na ucelený koncept. Velmi oblíbená je také černá barva, která skryje případné těžko odstranitelné skvrny. Použitým materiálem zůstává textil, ovšem oblíbená je i eko kůže nebo pravá, vesměs hovězí kůže.