• Rozkládací sedací souprava

  Sedací soupravy jsou neodmyslitelnou součástí každého obývacího pokoje. Setkáváme se s nimi ovšem i jinde, než pouze v domácnostech. Luxusnější a prostorné kanceláře, vstupní haly hotelů a jiné prostory nabízejí návštěvníkům příjemné posezení na sedacích soupravách.

  Ovšem snad pouze v obýváku se uplatní sedací souprava rozkládací, která umožňuje pohodlné spaní pro návštěvu nebo to může být varianta v malém bytě či garsonce, kde sedací souprava přes den slouží k sezení a večer po rozložení spolehlivě nahradí i manželské postele.

  Čalouněné sedačky

  Na trhu jsou velice kvalitní rozkládací sedačky, které se vyznačují nejen kvalitou potahových materiálů, ale i pevností dřevěných koster a rozkládacího mechanismu, což umožňuje jejich dlouhou životnost s spolehlivost i při každodenním používání rozkládacího systému.

  Oblíbené jsou sedačky s pevným kovovým rámem, kvalitními lamelami a zdravotní matrací. Jejich předností je snadné a rychlé rozložení, čímž během chvilky vznikne velký prostor, na kterém se pohodlně vyspí dvě osoby, aniž by si překážely. Navíc se jedná o zdraví prospěšné spaní výhodné zejména pro osoby, které mají potíže s páteří.

  Praktické jsou i menší sedačky, které slouží svému hlavnímu účelu, ale příležitostně je lze rozložit například v případě nečekané návštěvy.

  Rozkládací sedačky s úložným prostorem

  Velice pohodlné a prostorné jsou velké sedací soupravy, které jsou vylepšeny o polohovatelné opěrky hlavy. Poskytují dostatek místa i pro vícečlennou rodinu, nebo jsou vhodné pro rodiny, které pořádají časté sešlosti.

  Pokud mají navíc rozkládací systém, může na nich příležitostně přenocovat i více než pouze dva lidé. Jejich praktičnost je umocněna objemným úložným prostorem, kam můžete uschovat polštáře, deky, povlečení či další věci. Většina těchto rozkládacích souprav se prodává v obou variantách řešení rohu, to znamená pravý i levý roh.

  Potahový materiál

  Nejčastější potahovinou na rozkládacích sedacích soupravách jsou velice kvalitní a odolné látky, mezi kterými si můžete vybírat z mnoha vzorů a barev. Luxusněji působí kožené sedačky. Rovněž rozkládací sedací soupravy se vyrábějí v kožené podobě, kdy se jako potah používá ekokůže.

  Jednak působí velice elegantně, a jednak je ekokůže velice odolná a snadno se udržuje, neboť postačí občasné otření vlhkým hadrem a jednou za čas kvůli prodloužení životnosti použít speciální olej, který ekokůži zvláční.