• Rozkládací sedací soupravy – ušetří místo

  Rozkládací sedací souprava má tu výhodu, že v sobě ukrývá další prostor. Tentokrát se nejedná o prostor na sezení, ale o další úschovu spousty věcí nebo také o spací místo pro hosta. V dnešní době jsou velmi rozličného rázu a k dostání jsou v mnoha barevném provedení, materiálu i velikosti.

  V pokoji ušetří čas s uklízením

  Rozkládací sedací souprava je menší, než sedačka, která vše vystavuje na odiv. Pokud se rozhodnete na takové sedačce spát u televize nebo uložit hosty, ráno máte rychleji uklizeno. Tahle funkce skrytého lůžka je prostě nenahraditelná. Návštěva v obývacím pokoji by asi zírala, kdyby přišla a vy měli vytažené peřiny na sedačce. Úložný prostor a snadné složení sedačky je dáno rychlým a bezpečným složením za pár vteřin. I kdyby se stalo, že někdo klepe na dveře, s přehledem tuto situaci zvládnete.

  Sedačky, které se dají rozložit

  Podle čeho rozhodnout

  Většina rozkládacích sedacích souprav je určena k příležitostnému spaní. Nicméně moderní doba je dnes velmi přizpůsobivá a vychází vstříc i těm, kteří se rozhodli tuto verzi sedačky využívat ke každodennímu spaní. Mladé rodiny s jedním dítětem nemusí mít dostatek financí, aby si hned koupili nový byt. Mohou tak využít této možnosti a luxusně se vyspat. Rozkládací sedací soupravy jsou pohodlné podobně jako postel. Záleží na vás, co více vyhovuje vám.

  Při spacích požadavcích se dívejte na celou konstrukci, jaké je jádro, z čeho je výplň, matrace, atd. Je potřeba, abyste usínali s tím, že vás nikde nic netlačí. Velmi velkou váhu tu hrají pružinové sestavy, které patří mezi jedny z nejkvalitnějších systémů. Méně oblíbený je i klasický molitan, zlatý střed tvoří polyuretan.

  Ukažte mi všechny modely skladem

  Design tu roli sehraje, ale do jaké míry, záleží na vás. Rozhodně na spaní vybírejte sedačku, která vás osloví příjemným materiálem a také tvarem. Když chcete na lůžku denně spát, je potřeba dodržet jistá zdravotně hygienická opatření. Sedací souprava musí splňovat jistou životní úroveň.

  Kam rozkládací sedací soupravy umístit

  Nejlepším řešením je volný prostor na rozkládání. Rozhodně jí nestavte k dalšímu nábytku tak, abyste ho museli neustále odsouvat, když potřebujete sedačku roztáhnout. Tím, že budete s nábytkem pořád posouvat, tím ho i znehodnocujete. Pokud už jste nuceni, to udělat tímhle způsobem, tak aspoň s nábytkem, který nebude z masivu. Odlehčené verze ratanu nebo plastu usnadní každodenní manipulaci. Pro účel spací je jiná matrace, než ta, na které odpoledne sedíte u tv. Je důležité oddělit relaxaci u tv od spánku.

  Hledám jen něco na odpočinek

  Kdo neuvažuje, koupí špatně. Nač vám bude rozkládací pohovka, když jí nevyužijete. Možná vám bude vyhovovat lépe sedačka bez úložného prostoru v podobě sofy nebo kanape. V řadě případů jdou tyto sedačky sklopit a potom zase narovnat. Jsou levnější a na váš účel plně vyhovující. Odpolední siesta vás bude bavit úplně stejně.

  Chci vidět všechny sestavy na sezení