• Rustikální konferenční stolek má své kouzlo

  Najít nábytek, který má duši je velmi těžké. Dnešní sériová výroba nábytku chrlí jeden kus nábytku za druhým a tak nějak se vytrácí jedinečnost ručního výrobku. Nemluvě o moderním designu, který je tvořen z plastů a z jiných materiálů, které nevytváří to správné kouzlo. Můžeme se však setkat s výrobky, které imitují historickou patinu a rukodělný prvek. Většina takto vyráběného nábytku má svoje kvality a mnohdy je k nerozeznání od skutečného historického skvostu.

  V nabídce je i retrostoleček

  Konferenční stolek totiž není záležitostí jen moderního designu, ale setkat se s ním můžeme i v historii. V minulosti, stejně jako dnes sloužil konferenční stolek k odkládání věcí či jako praktický doplněk ke křesílku. Není tedy divu, že se spousty výrobců snaží vytvořit rustikální konferenční stolek, který by v sobě odrážel historické období či rukodělnou práci a zároveň plnil kvality moderního nábytku.

  Na co si dát pozor při výběru rustikálního nábytku

  Při výběru rustikálního konferenčního stolku nebo nábytku si musíme dávat pozor na několik věcí. Zaměříme se pouze na sériovou výrobu, která má své kvality, ale je třeba dávat si pozor na drobné detaily. V první řadě je to materiál z kterého je nábytek vyroben.

  Deska z dřevotřísky nikdy nebude dosahovat takových kvalit jako deska z masivního dřeva. Nemluvě o různých snah výrobců vytvářet umělé desky z rustikálním vzorem. Takový nábytek je nejenom nevzhledný, ale hlavně nekvalitní.
  Vždy se vyplatí do nábytku více investovat, než šetřit. V případě rustikálního nábytku platí toto tvrzení dvojnásob. Pozor si dávejte i na prvky, které zdobí rustikální konferenční stolek. Ladí k sobě prvky dohromady? Nemíchá se jedno časové období do druhého? Vytváří konferenční stolek dobrou atmosféru a je líbivý na pohled?

  Jak sladit rustikální konferenční stolek s ostatním nábytkem?

  Rustikální nábytek se nehodí do každého interiéru. Navíc bývá velkým oříškem sladit vše do jednotného designu a vytvářet tak krásný prostor s útulnou atmosférou. Jak vše vyladit k dokonalosti má dvě možné cesty.

  První vede kompletně přes celkovou rekonstrukci a nákupu nového nábytku od podlahy. Jednoduše nakoupíte vše v rustikálním stylu ze stejného období či materiálu. Druhá možnost je nakoupit jeden prvek s rustikálním vzorem a poté vše doplnit detaily, které mají též rustikální prvek.