• Samolepky na zeď dekorace dle typu místností

  Jak vybrat vhodnou samolepku do vašeho bytu? Když opomineme tematiku (dětské, zvířecí, abstraktní, …) tak velmi důležitým aspektem při výběru samolepek bude místo, kam budete nástěnné dekorace lepit.

  Samolepky na zeď dekorace

  Kam byste chtěli dát samolepící dekoraci? Raději byste ji měli pořádně na očích? Nebo byste ji zvolili jako doplňkový designový prvek vašeho pokoje? Poradíme vám s vhodným motivem, který se bude přesně hodit do vašeho interiéru.

  Koupelna

  Zde bychom volili především motivy vodních zvířat či rostlin – je důležité, aby se tematicky hodily přímo do vaší koupelny – když zde budete mít především oblé tvary, volte spíše motivy, které k nim krásně zapadnou. Motiv samolepky je vhodné kombinovat i s dekorativním prvkem například listel či kachliček ve sprchovém koutu či koupelně.

  Samolepka rybičky
  Žába jako nálepka na stěnu
  Samolepka hroch

  Chodba

  Úvodní prostor ve vašem bytu bude to první, co uvidí vaše návštěva při své první návštěvě. Oživte nudné šedivé či bílé stěny trochou radosti. Zvolte živý motiv, který vás nabudí k dalšímu prozkoumávání svého domova. Uvidíte, jak se vám zvedne nálada, když přijdete zničení z práce a hned na chodbě vám dekorace na stěně velikou radost.

  Kuchyně

  Podpořte své vařící schopnosti vhodnou tematickou nálepkou. Zvolte především rostlinné motivy či designy s motivem jídla a dalších pochutin. Doporučujeme vám si vybrat z jedné větší, nebo více menších dekorativních nástěnných samolepek.

  Dětský pokoj

  Rozviňte představivost svého dítěte díky zábavným samolepkám. Dětské nálepky jsou vhodné především pro menší děti, které jsou stále hravé a většinu dne stráví sněním a plněním svých fantazií. Vymýšlejí zábavné hry a celé světy plné pohádkových zvířátek, čarodejnic a dalších mýtických bytostí. Chlapci ocení především dopravní motivy (stíhačky, auta, vlaky,…), děvčata především zvířecí motivy. Pro oba jsou vhodné i tzv. potvůrky – jak z film Příšerky s.r.o.

  Dítě s bublifukem
  Samolepka automobil
  Nálepka potvůrka

  Obývací pokoj

  Pro obývací pokoj bychom volili větší motivy, které se stanou dominantním prvkem celého interiéru. Při výběru motivu zvažte styl nábytku a stávajících dekorací (stejně tak i barevnost a tvary – oblé, hranaté, …). Dle toho bychom zvolili i vhodnou nálepku na stěnu. O nejkrásnějších samolepkách do obývacího pokoje jsme už psali dříve na blogu.

  Ložnice

  Volte především klidnější motivy, zde jsou vhodné třeba abstraktní designy – zvažte i barevnost celé samolepky, do ložnice jsou totiž vhodné klidné a tlumené barvy, které vás nebudou zbytečně nabíjet energií – nevolte tedy sluneční barvy (žluté, oranžové, červené, …). V ložnici bychom šli cestou plného minimalismu – vyberte si jen jednu nástěnnou samolepku, kterou dáte nad hlavu postele. Bude pěknou dekorací, kterou uvidíte vždy, když přijdete do své ložnice..