• Šatní skříň s posuvnými dveřmi je stále trendy

  Hledáte novou skříň, kam byste mohli uložit své oděvy, a hledáte řešení, které je co nejvíce praktické a poskytuje maximální prostor? Řešením by mohla být šatní skříň s posuvnými dveřmi, které nezabírají téměř žádné místo a umožní vám dostat se i do těch nejzapadlejších koutů celé skříně.

  Pokud se snažíte oživit váš interiér a hledáte takové kusy nábytku, které jsou nejen moderní, ale i funkční, určitě se podívejte na šatní skříně, které mají posuvné dveře.

  Na rozdíl od klasických dveří s křídlovými dveřmi, které se otevírají do prostoru a zabírají tak příliš mnoho místa, jsou tyto skříně vybaveny systémem úsporného otevírání dveří, které se skládají samy do sebe a tak vám odkryjí kompletně celý prostor šatní skříně, bez zbytečného zabíraní prostoru navíc.

  Design a materiály

  Design těchto skříní se řadí spíše k modernějším, a proto je vhodný do nových domácností, popřípadě do domácností, ve kterých je moderní prvek dominantní. Skříně s posuvnými dveřmi jsou nabízeny v celé řadě nejrůznějších materiálů, které se mezi sebou navzájem kombinují a vytvářejí poměrně zajímavé designy.

  Nejčastěji využívaným materiálem je dřevotřísková deska s dýhou, která může být zhotovena v designu nejrůznějších dřevin, ale tak může být opatřena pouze vysokým lesklým lakem. Dýhy kopírují nejčastěji exotické dřeviny v tmavých odstínech, které jsou momentálně velice populární. Na samotné skříně se velice často umisťuje i zrcadlo, které mnohdy zabírá minimálně jedno celé křídlo skříně.

  Praktičnost

  Díky systému otevírání těchto skříní se zvyšuje jejich životnost. Absence pantů a neustálého narážení do otevřených křídel skříňových dveří zajišťují stabilitu nábytku a trvanlivost. Dveře skříní lze navíc velice snadno otevírat, a proto jsou vhodné i pro malé děti.

  Navíc nám otevírají kompletně celý prostor šatní skříně, v které tak můžeme v klidu vybírat a hledat přesně ten kus oblečení, který potřebujeme a to i v případě, že je v nejhlubší části skříně. Tyto skříně navíc perfektně šetří prostor celé místnosti a dokonce jí i opticky zvětšují.

  Vhodné umístění

  Tyto skříně je vhodné umístit do ložnic či dětských pokojů, ale díky svým mnohdy nadčasovým designům se hodí i do obývacích pokojů, kde nepůsobí jako rušivý element. Je vhodné nezačleňovat je do příliš velké zástavby, protože jejich design nejlépe vynikne, pokud je necháte hrát v místnosti prim.