• Sedací míče do dětského pokoje?

  Rozhodně ano! Možná se budete divit, ale vaše dítě se potřebuje po sezení ve školní lavici protáhnout, nejen o tělocviku. A to je důvod, proč mu pořídit kromě židle i sedací míč.

  Když ho bude se židlí střídat, musí se snažit vyrovnat stabilitu, takže vlastně nenásilně cvičí a trénuje tak správné držení těla. Zrovna páteř je moc důležitá, upínají se na ní svaly a je oporou celému tělu. A kdy jindy, než v dětství se tomu naučit. Dítě na míči často mění postoj k udržení rovnováhy, což je prospěšné k vývoji páteře.

  Fitness alternativa k židli

  Zábavnou formou můžete s dítětem na míči cvičit. Rychlé a efektivní tréninky nezaberou skoro žádný čas, ale výsledky na sebe nenechají dlouho čekat…tělo totiž zapojuje i břišní svaly, které jsou v lepší kondici a navíc zlepšuje i krevní oběh. Díky tomu bude dítě více energické namísto toho, aby trpělo únavou. Můžete zvážit možnost, že budete mít v dětském pokoji obyčejnou židli a míč – upustíte tak od mnohem dražší ergonomické židle. Podobnou funkci za ní totiž vykoná, náš tolik opěvovaný míč.

  Sedací míče do dětského pokoje – vhodné parametry k výběru

  Je rozhodující vybrat správnou velikost míče. Dítě by při sezení mělo mít nohy na podlaze, kolena rovně s vytvořením 90 stupňového úhlu. Další možností je kolena mírně podsadit, aby byly níže, než pánev. Poskakováním nahoru a dolu si dítě zkusí stabilitu a poznáte, jestli ano nebo ne. Každé dítě má jinou tělesnou kompozici, která tu hraje ústřední roli. Vahou dítěte se míč stlačí, ale přesto mějte na paměti, že čím více se zploští, tím menší bude mít účinnost. Na druhou stranu ani přebytek vzduchu není k užitku. Zvyšuje 90 stupňový úhel, a tím tak znesnadňuje stabilitu, což pro děti není zrovna ideální.

  Varianta sedacího vaku

  Pokud chcete sedací míč využít spíše jako dekoraci a jen tak pro zábavu, zvolte jej jako sedací vak. Tento vak se dost často vyrábí jako fotbalový, volejbalový či basketbalový míč. Barevných variací je nesčetné množství. Je vyplněn polyesterovými kuličkami a je uzavíratelný zipem. Ještě váháte, jaké sedací míče do dětského pokoje?