• Sedací pytle pro děti jsou vhodné i pro dospělé

  Sedací pytle pro děti jsou v posledních letech velkým hitem. Za tu dobu se objevilo spoustu výrobců se sedacími vaky. Díky tomu je velmi těžké se orientovat v nabídce a vybrat ty správné sedací pytle pro děti. Na první pohled dětská záležitost je však velmi pohodlná i pro dospělé, kterým otevře dveře zpět do dětských let. Jak se tedy orientovat ve světě sedacích pytlů a podle čeho vybírat sedací pytle pro děti, aby odpovídaly přesně vašim kritériím?

  Kvalitní pytle jsou krásné a bohaté na výplň

  Sedací pytle pro děti mohou být krásné a plné dětských motivů. První co by nás však mělo zajímat je jejich náplň. Ta je totiž nejdůležitější a jedině její správná volba vám zaručí, že budete užívat sedací vak dlouhá léta. Navíc kvalitní výplň umožní využívat sedací pytle i pro dospělé.

  Pokud si vyberete sedací pytle pro děti s polystyrenovou drtí, velmi brzo se s takovým pytlem rozloučíte.
  Polystyren totiž velmi rychle slehne a navíc je velmi prašný, což je zdraví škodlivé. Proto pro sedací pytle pro děti vybírejte tvrzené polystyrenové kuličky neboli EPS. Jedině tento materiál vám zajistí dlouhou životnost sedacího pytle. Navíc se nemusíte bát nežádoucích zdravotních účinků.

  Pro sedací pytle pro děti hraje i velkou roli hustota kuliček ve vacích. Čím větší kuličky použijete pro výplň sedacího pytle, tím lépe se vám bude sedět. Nicméně počítejte s tím, že vám kuličky budou více slehávat. Nicméně nemusíte zoufat. Většina sedacích vaků lze doplňovat. Stačí si zakoupit náhradní náplně do vaků a váš sedací pytel pro děti bude jako nový.

  Jak vybrat správnou velikost

  Sedací pytle pro děti se nabízí v nejrůznějších velikostech. Od malinkatých taburetů až po obrovské pytle, které bohatě uspokojí dva i více lidí. Pokud chcete sedací pytle pro děti využívat jako křeslo, vybírejte z velikostí, kdy jeden rozměr překročí 140 cm. Máte jistotu, že si při sezení opřete hlavu. V případě, že toužíte po odpočinku a chcete si ustlat na sedacím pytli, je dobré vybírat pytel veliký kolem 180 cm.

  Jaký materiál na sedací pytle pro děti

  Nylon je nejlepší materiál pro sedací pytle pro děti. Je velice odolný a přitom příjemný. Navíc je nepromokavý a dá se velmi lehce udržovat v čistotě. Nevýhodou je však vyšší pořizovací cena. Natrefit však můžete i na bavlněné či manšestrové vaky, které mají však nižší odolnost a snáze se zašpiní.