• Sedací souprava – základ moderního obývacího pokoje

  Odpočinkový nábytek se v dnešní hektické době stává stále důležitějším prvkem v bytě. Už od první poloviny 20. století se právě pohovka rozšířila na tzv. sedací soupravu, tedy jakési rozšíření původního gauče, který nejčastěji umožňoval dvě nebo tři místa k odpočinkovému sezení. Celá souprava tedy reaguje svým rozsahem na větší počet míst a větší pohodlí celé rodiny.

  sedaci-soupravy

  Jakožto nejlepší volbou sedací soupravy jsou čalouněné sestavy s odpočinkovým křeslem či taburetem. Vybírat můžete z řady materiálů – pochopitelně nejlepší, ale také nejdražší volbou je s koženým potahem, tento typ je velmi odolný, dobře udržovatelný a velmi elegantní. Perfektní jsou i ostatní materiály jako semiš, velur, alcantara (umělý semiš) nebo koženka.

  Proč si koupit sedací soupravu?

  Asi jasným důvodem je shromažďování rodiny, což zlepšuje naše sociální pouta, ale poslouží i k trávení volného času v pohodlí, a to nejen s rodinou, ale i návštěvou. Je pravda, že shromažďování rodiny je spojeno spíše s jídelním stolem a celkově stolováním, ovšem dnes se doba mění a běžná konverzace se přesouvá do obývacího pokoje.

  Vybrat nejlepší sedací soupravu

  Trocha historie čalouněného nábytku

  Nejčastěji se setkáváme s odpočinkovým nábytkem čalouněným, který má tradici už ve starém Egyptě, kde čalouník umisťoval volné polštáře na dřevěnou lavici. Čalounění se tehdy plnilo peřím, rostlinami a dalšími výplněmi. Čalouněná sedací souprava, jak ji známe dnes, se začala objevovat v období renesance, kdy byl největší „boom“ moderního nábytkářství.

  Sedací soupravy dnes

  O odpočinkovém nábytku se dnes hovoří jako o „inteligentním“, není vůbec žádným luxusem pohovku rozložit na lůžko – to je vzhledem k nedostatečné ploše dnešních bytů velmi univerzální. Ani možnost přestavět gauč do jiného tvaru nebo pomocí dalších mechanismů zlepšit komfort pro uživatele (výška opěradla, nastavení bederních opěrek, tvar a sklon područek a další) také není žádným inovativním nápadem. Lze tedy říci, že vedle vzhledu si kupující může vybírat z řady typů, tvarů, barev, mechanismů,…

  Ukažte mi všechny sedací soupravy