• Sedací vaky a pytle – ideální na domácí relax

  Jak si nejlépe doma odpočinout, než ve svém lenošivém koutku. Co zde mám? Hromadu knížek, lampičku pro noční čtení a 2 solidně velké sedací pytle. Možná netušíte co tyto vaky jsou – jsou to textilní polštáře, které jsou naplněné velkým množstvím polystyrenových kuliček.

  Na dotek jsou měkké – a stejný je i celý vak. Sednete si na něj, on kopíruje díky množství menších kuliček vaše záda a skvěle drží. Lepší bederní a zádovou oporu nejspíše nenajdete. Další výhodou je jednoduchý přenos polštáře po místnosti. Mnohé odolné typy je možné nosit i ven (ty však mají oddělitelný svrchní obal z nepromokavého materiálu).

  Druhy sedacích polštářů

  Existuje jich hned několik druhů – základem je sedací vak ve tvaru hrušky. Jak vypadá hruštička vám nemusím nejspíše připomínat. Ve své podstatě tato sedací podložka kopíruje tvary krásné ženy – když si ji představíme z profilu. Krásně vás obepne a vám se z ní nechce pryč.

  Sedací pytle pro každého

  Další variantou je míč – většinou má dokonce tvar prošívané fotbalové meruny. Je neskutečně praktický a pěkně hravý. Milují ho především menší děti. Díky velké a měkké náplni je příjemný na lehký doskok i dosed, takže může být součástí dětských her.

  K dispozici bývají také rozkládací vaky – v základu vypadají jako sedátko, ale mohou se rozbalit a je z nich pohodlné lehátko. Případně na sezení máte připravený celý set – celý velký pytel pro záda a pod nohy menší.

  CHCI vidět všechny sedací pytle a vaky

  Taburetky jsou také zajímavou alternativou ke klasickému sezení v obývacím pokoji. Nemají tak dobrou bederní oporu, ale přesto jsou příjemné na krátkodobé posezení s přáteli či nejbližší rodinou.

  Vrstev není nikdy dost

  Klasicky jsou všechny tyto vaky vyrobené z dvou vrstev. Vnější je ochranná a slouží k sezení a druhá je vnitřní a v ní jsou pod zipem ukryté všechny ty příjemně měkké kuličky. Ty se delším sezením (v řádu let) trochu „sesednou“ a je vhodné je doplnit. Je to jednoduché a zvládne to opravdu každý. I já vcelku nešika jsem to stihla během 5 minutové přestávky na čaj.

  Jaké jsou vhodné materiály?

  Obaly těchto sedátek bývá z ekologické kůže, bavlny nebo nylonu. Každý materiál má své klady a zápory – můj nejoblíbenější je z ekokůže. Je hodně příjemná na dotek a má solidní životnost. Také péče o ni mnohem jednodušší než o ostatní materiály. Také bývá častěji schválena atestem PZH, který umožňuje tyto sedáky používat ve školách či školkách.

  CHCI vidět všechny sedací pytle a vaky