• Sofa – nejkrásnější nábytek ve vašem domě

  Pohodlná pohovka v elegantně přeneseném slovu, sofa, je prototypem sedacích souprav dnešní moderní doby. Řekněme, že se sofa stala jakýmsi vzorem nového komfortního a prostorného sezení, ale i ležení a dokonalého relaxu.

  Každý si na měkoučké pohovce rád zalenoší, aniž by z toho měl výčitky, že místo toho nesportoval. Odpočívat potřebujeme všichni, bez rozdílu.

  Výsostný výraz pro pohodlí a vytříbený vkus

  Sofa je moderní výraz pro pohovku, ale věřte tomu nebo ne, sofa je známá již z minulosti. Staré starožitné sofy dnes můžeme spatřit při prohlídkách zámků a hradů, ale skvěle se vyjímají i na chalupě jako kanape.

  Sofa a krásné pohovky

  Slouží k odpočinku a mají jednoduché funkce, které jsou plně účelné. V mnohých případech se tento nábytek vyrábí rozkládací, polohovatelná i s úložným prostorem. Dnešní doba učinila z této lenošky moderní prvek, který je nadčasový a luxusní.

  Technologie povrchové úpravy

  Potah sofy je vkusnou záležitostí. Ač na jejím povrchu může být zdánlivě obyčejná látka, je neobyčejných vlastností. Teflonová úprava či aqua clean značně zjednodušuje život každému uživateli. Snadno se udržuje, je omyvatelná a není zdrojem nečistot.

  CHCI vidět všechny sofa a pohovky

  Pokud se přece jen přikloníme k levnější variantě běžného potahu, tak je dobré, občas ho vysát nebo ještě lépe, sejmout a vyprat. Další zajímavou verzí je „ekokůže“ nebo čalounění, kde se většinou sofa čistí suchou technikou nebo impregnací či nástavci s čistícím semišem.

  Dekorativní prvek domácnosti?

  Rozhodně ano. Je královskou pohovkou, která nepotřebuje dalších slov k tomu, abychom věděli oč jde. Je totiž pohodlná, plně účelná a velmi krásná. Vyrábí se v různých velikostech, materiálech i barvách.

  Když jde o starožitný kousek nejvíce jí sluší tmavě vínová, červená, modrá a zelená. Pěkně vynikne tesané dřevo v zahnutých konturách a určitě nadchne nejen člověka historicky založeného. Materiálovou novinkou jsou potahy z mikroplyše, kterým jen těžko někdo odolá.

  Ikona luxusu a nadčasového designu

  V moderních konceptech se člověk přiklání spíše k neutrálním tónům barev, které sednou ke každému kusu nábytku, např. bílá, šedá, pudrová, starorůžová nebo černá. Jejímu čestnému místu uložení nemusí náležet jen obývací pokoj. Luxusní gauč je v mnoha domácnostech rovněž součástí ložnic nebo místností pro hosty či nejrůznějších pracoven.

  CHCI vidět všechny sofa a pohovky