• Stolky, od kterých se nedokážete odtrhnout – 3 TIPY

  Jak vybrat ty správné stolky a stolečky do interiéru vašeho domova? Jak najít ty ideální například do obýváku? Je možné zde mít klasický velký stůl, nebo jsou vhodnější konferenčí varianty? O tom si dnes povíme – připravili jsme na tohle téma „pár řádků“, které vám snad pomohou s výběru vhodného nového kusu nábytku do vašeho obývacího pokoje.

  Jak vybrat ten nejlepší stoleček?

  Článek tvoří především 3 tipy, jak najít ten správný k vám domů:

  1. styl se nezapře,
  2. na velikosti vždy záleží,
  3. materiály, které se hodí všude.

  1) Jaký styl má váš obývák?

  Je rustikální? Moderní? Minimalisticky střižený? Nebo tradiční? Dle toho je vhodné vybrat i vhodný nábytek. Není ideální moc křížit styly, takže například do tradičního interiéru se nehodí prosklený stoleček s chromovou strukturou. Platí to však i naopak. Snažte se držet designu, který už máte v interiéru použitý.

  Stolky do celé domácnosti

  A to platí i o barevnosti. Není vhodné kombinovat dřevěné odstíny například s pastelovými barvami. Neutrálními odstíny jsou černá, hnědá a bílá. Pokud si chcete nechat poradit, volte vždy odstíny dominantní barvy ve vaší místnosti – například světlé/tmavé odstíny hnědé, zelené, červené…

  Chci vidět všechny stolečky skladem!

  Neutrálním typem stolku je konferenční varianta z dřevěného masivu. Vypadá skvěle jak v klasických, tak extra moderních interiérech. S ním tedy žádnou škodu neuděláte.

  2) Velký či malý? To je ta otázka…

  Rovnou si řekneme, že do běžného obývacího pokoje (například k sedací pohovce / sestavě / gauči) je vhodné mít menší konferenční stolek.

  Nezabírá tolik místa, nezhoršuje vám sledování televize, případně nepřerušuje konverzaci mezi protisedícím (například vámi a návštěvou či rodinou). Takový vysoký nábytek se hodí v jídelní variantě do kuchyně, případně jako druhý do obýváku – tehdy však nebude vhodný k sedačce, ale spíše klasickému posezení, nebo k improvizovanému baru.

  3) U materiál se zastavíme

  Jaký je vhodný materiál pro stůl, který si hned zamilujete? To se bude odvíjet od vašeho osobního vkusu a také stylu místnosti, který jsme si rozebrali v dnešní 1. radě. V základě máte na výběr:

  • dřevotříska (DTD, LTD),
  • dřevovláknité desky (MDF),
  • masivní dřevo,
  • ocel / chrom,
  • plast,
  • sklo.

  První 3 druhy se hodí především do rustikálněšíjch interiéru, kde je důraz na „dřevitý vzhled“. Naopak zbylé 3 najdou skvělé využití v moderně střižených domovech. Zpravidla se kombinují jen sklo s ocelí, jinak bývají tyto materiály používány samostatně. Kdyby se kombinovaly, zbytečně by jim to uškodilo – například kombinovat masiv dřeva s čímkoliv by byla skoro svatokrádež.

  Další krásné stolky jsou zde