• Taburet s úložným prostorem kombinuje praktičnost s elegancí

  Praktičnost a pohodlí v jenom, přesně takto by se dal popsat skvělý kus nábytku vhodný do vašeho obývacího pokoje, ložnice či pracovny. Řeč je o taburetu s úložným prostorem, který vám umožní natáhnout si nohy a uložit vše co potřebujete.

  Funkčnost i praktičnost

  Není nad to vrátit se unavený z práce, pořádně si natáhnout nohy a dát si několik desítek minut jen pro sebe. Ovšem k tomu, abychom si mohli natáhnout nohy, budeme potřebovat taburet. Jedná se o individuální kus nábytku, který složí jako opora pro naše nohy.

  Taburety jsou velice oblíbené a velmi často je již mají pohovky a křesla v základní výbavě. Taburet však můžete sehnat i samotný, a pokud od svého nábytku vyžadujete nejen funkčnost, ale i praktičnost, je pro vás skvělým řešením taburet s úložným prostorem. Navíc jej lze libovolně přenášet díky nízké hmotnosti.

  Úložný prostor

  Úložný prostor bývá řešen buď odnímatelnou horní částí taburetu, díky které se dostanete do jeho dutého vnitřku, popřípadě jakýmsi šuplíkem, který je zabudován ve spodní částí taburetu. Díky prostoru v něm si zde můžete schovat své knihy, časopisy a další předměty, které při svém pobytu v obývacím pokoji používáte.

  Kam s ním?

  Ovšem umístění taburetu do obývacího pokoje není nutností. Můžete si jej totiž dát i ke svému křeslu v pracovně nebo ložnici. Zde všude bude vaším parťákem, co vám rád podloží nohy, popřípadě může posloužit jako dočasné sedátko v případě větší návštěvy.

  Materiály

  Taburety se vyrábějí, podobně jako křesla či pohovky, z materiálů pohodlných na sezení. Textilní potahy, kůže, ratanové taburety či kombinace nejrůznějších materiálů od železa až po kov, to všechno může být použito pro zhotovení taburetu.

  Jaký si vybrat?

  Při výběru taburetu se řiďte několika jednoduchými pravidly. Zcela jistě a nepochybně by měl taburet alespoň z částí, ne-li zcela, korespondovat s nábytkem, na kterém dotyčný sedí. Taburet totiž vytváří k tomuto kusu nábytku dynamickou dvojici, která by se mu měla co nejvíce podobat.

  Taburet by měl být také dostatečně pohodlný, aby vás při delším opírání o něj nebolely nohy a v neposlední řadě by měl poskytovat dostatečné množství úložné prostoru, abyste do něj mohli ukrýt opravdu vše, co vás napadne.