• Taburety a podnožky staví na jednoduchosti a praktičnosti

  Po náročném dnu v práci má každý z nás nárok na pořádný a vydatný odpočinek. Spoustu lidí relaxuje v pohodlném křesle či na pohodlné sedačce u televize či pěkné knihy. Jak v křesle, tak i na sedačce se dá velmi příjemně lenošit. Je zde však způsob, jak si své pohodlí ještě zvýšit, a to pořízením taburetu a podnožky.

  Taburety a podnožky jsou skvělým kusem nábytku, který se skvěle hodí především do obýváků či ložnic. Zkrátka tam, kde rádi odpočíváte a kde si chcete natáhnout své unavené nohy. Lze jej však umístit i do prostor, které slouží vašemu podnikání, popřípadě do veřejných prostor, kde se na ně mohou lidé na chvilku posadit, odpočinout si a pak jít zase dál.

  taburety

  Čím se liší taburety a podnožky?

  Rozdíl mezi taburetem a podnožkou jako takovými není příliš velký. Tím největším je velikost. Podnožka má větší rozměry, díky čemuž se na ní dá i pohodlně usadit i ve dvou lidech. Většinou svým designem přímo pasuje k dalšímu kusu nábytku jako je právě křeslo či sedací souprava. Samostatné podnožky se však dají také sehnat.
  Taburet je nízký kus nábytku, který svými rozměry umožňuje sezení jednoho člověka, popřípadě nabízí prostor pouze pro jeden pár nohou. Taburety jsou prodávány jako samostatný kus nábytku a tudíž se budou většinou od vašeho dalšího nábytku designově lišit.

  Podnožky jsou většinou potaženy totožným potahem jako je křeslo či pohovka a bývají i stejně konstruovány. Nejčastěji tedy celočalouněné. Materiálově tak bývají většinou zpracovány pouze nohy podnožky, které opět odpovídají designu hlavního křesla či pohovky.

  Chci si vybrat taburet nebo podnožku

  Na materiálu záleží

  Co se týče taburetů, jejich design i materiály jsou různorodé. Nejčastějším materiálem je masiv či dřevotříska s dýhou. Dále může být taburet ratanový, kovový, popřípadě také celočalouněný. Klasické taburety však mívají nejčastěji polstrovaný a čalouněný jen sedák.

  Oba kusy nábytku jsou vhodné spíše do modernějších prostor. Záleží však především na typu materiálu, ze které jsou zhotoveny, popřípadě i na barvě a druhu čalounění. Pokud budeme vybírat s rozumem a decentností, pak můžeme taburet či podnožku umístit i do prostor na chalupách a další místa, kde bychom tento kus nábytku příliš nečekali.

  Pokud budete dobře vybírat, cena taburetu nemusí přesáhnout ani jeden tisíc korun. Podnožka je nejčastěji prodávána společně s pohovkou či křeslem, a proto se její cena nedá tak přesně odhadnout.

  Větší výběr taburetů