• Taburety – krása, praktičnost a funkčnost

  Pro potřeby uživatelů bytů začaly v sedmdesátých letech v Evropě „boom“ tzv. alternativního sezení. V této době vznikaly klekačky, sedačky s míčem, balanční míče a další. Myšlenky byly takové, aby sezení bylo jiné – zdravější a přirozenější. S touto myšlenkou přišel v roce 1974 dánský lékař Mandal, později na něj navázal v Norsku tým fyzioterapeutů, ergonomů a designerů. Je tedy patrné, že alternativní podoby sezení přicházejí právě ze severských zemí.

  taburety

  O deset let se zjistilo, že už rovné sezení na sedačce bez opěrátka je dobré k zapojení vnitřního zádového svalstva, tudíž začaly vznikat první taburety.

  Univerzální řešení do každého bytu

  Dnešní doba si žádala nejel kvalitní a zdravé sezení, ale pochopitelně i něco navíc. Taburet se tedy dnes zastává důležitou funkci úložného prostoru, sedátka, podnožky a celkově rychle přenositelného sedacího nábytku. Mnohdy se dá složit nebo zastrčit pod stůl, takže vůbec nepřekáží a je vždy připraven k použití.

  Velký výběr taburetů

  Stejně jako funkčně, tak se na tento druh nábytku nahlíží poctivě i z hlediska materiálů a tvarů. Vybírat můžete i mezi taburety pro více uživatelů, i když jsou prezentovány především jako sezení pro jednu osobu. Možnost máte i ve výběru povrchového materiálu – zřejmě stále nejvíce populární jsou klasické dřevěné varianty, které následují čalouněné materiály, omyvatelné varianty a pochopitelně nejluxusnější podoby – kožené úpravy.

  I sebemenší úložný prostor je plus

  Doba došla tak daleko, že to, co dříve bylo alternativní, je dnes zcela běžné a žádané ve všech možných variantách. Proto dnešní designéři myslí i na malé prostory a spojení běžného nábytku s úložnými prostory, rozkladatelnost atp. Obě varianty nabízí i dnešní taburety, které tak tvoří symbiózu funkčnosti, praktičnosti a krásy.

  Chci si vybrat skvělý taburet