• Taburety a podnožky jsou skvělým pomocníkem!

  Už několikrát se vám stalo, že po příchodu návštěvy vám chybělo jedno pohodlné místo na sezení? Nebo si často nemáte čím podepřít nohy, pokud sedíte zrovna v křesle? Pak jsou pro vás skvělým pomocníkem taburety a podnožky neboli nízké čalouněné sedačky bez opěradla.

  Právě ty by v žádném obývacím pokoji neměly chybět! Jedná se o praktického pomocníka, který nezabere moc místa, jelikož ho lze jednoduše schovat do rohu místnosti či pod konferenční stolek, a zároveň poskytuje praktický úložný prostor.

  Jak vybrat taburet do vaší domácnosti?

  V dnešní době je nabídka taburetů na trhu opravdu rozsáhlá a tak může být výběr té správné podnožky opravdu namáhavý. Na co byste se ovšem při výběru rozhodně měli zaměřit?

  Myslete na provedení vašeho současného nábytku a zamyslete se nad tím, zda-li taburet chcete zkombinovat, či nikoli. Dbejte na výběr potahové látky, která by měla být pevná a odolná proti otěru, stejně tak se zaměřte na to, zda-li se dá potah případně sundat a pohodlně vyprat v pračce.

  U taburetů a podnožek nepočítejte s úložným prostorem automaticky. Některé kousky jej neobsahují, a pokud ho chcete, ověřte si, že daný taburet úložný prostor opravdu má.

  Zaměřte se také na celkové rozměry a provedení podnožek a taburetů, abyste je mohli pohodlně schovat i pod stůl apod. V dnešní době lze sehnat taburety v mnoha barevných, materiálových i tvarových variantách (kruh, čtverec, obdélník i kužel)!

  Z čeho se taburety vyrábí?

  Nejčastěji lze na trhu narazit na čalouněné taburety a podnožky s výběrem polstrování. Mezi další oblíbené materiály na výrobu taburetů ovšem patří také kůže, ekokůže, ratan, proutí, dřevěný masiv či klasická otěru vzdorná látka.

  Jednotlivé materiály se samozřejmě jasně odlišují cenou, avšak u všech se můžete spolehnout na kvalitu a dlouhou životnost za prakticky rozumnou cenu. Mnoho taburetů a podnožek lze díky nožičkám či dřevěným kluzákům snadno přemisťovat či pod nimi uklízet.

  K čemu všemu lze podnožky a taburety využívat?

  Taburety a podnožky ovšem neslouží výhradně k podepření nohou. Jedná se také o pomocníka při obouvání, praktický doplněk k sedací soupravě či o náhradu odkladného stolku. Taburety lze navíc využívat také jako cvičební pomůcku pro meditaci či jógu. Záleží jen na vás, jaký taburet či podnožku si vyberete.