• Taburety s úložným prostorem – kdo by je nemiloval?

  Řada z nás dnes velmi ráda vymění staré tvrdé dřevěné podnožky za nové a plně účelné taburety. Ať už je jejich funkce jakákoliv, uvítají ji stálí členové domácnosti, ale i hosté. Dnes se navíc vyrábí v mnoha zajímavých provedeních, barvách i velikostech. Někomu je příjemnější malé sedátečko, někdo touží po velké ploše, kde si bude hovět při sledování televize.

  Taburety jsou dekorativním kusem nábytku

  Když jsou navíc obohaceny o funkci úložného prostoru, stávají se populárními zejména díky němu. Materiály použité pro výrobu jsou různorodé. Na oblíbenosti stoupá zejména eko kůže, která je vkusná a elegantní.

  Taburety s úložným prostorem

  Nicméně ne všem se zavděčí. Pokud majitelé mají již sedačku z textílie, je vhodnější ponechat stejný materiál. K dostání jsou tedy v čalouněném i koženém provedení.

  Kam s ním?

  Hodí se do malého bytu, kde dodá na útulnosti, ve větším bytě spíše na účelnosti. Taburety s úložným prostorem se dělají i ve verzi s pojízdnými kolečky. Snadno se přesouvají, aniž by na podlaze zanechávaly šmouhy. Ovšem ne všichni tento typ zvolí, někdo má raději stabilnější nábytek, existují tak i taburety na leštěných chromových nebo dřevěných nožkách.

  CHCI vidět všechny taburety a sedátka

  Návštěva je už za dveřmi a vám se v přihrádce konferenčního stolu válí řada časopisů? Podnožka se může stát tajnou skrýší veškerého čtiva s měkkými deskami a je po starostech. Knihovna nebude praskat ve švech a bude plně využita. Mnoho z nich má již dokonce velké množství prostoru na ukrytí dek a polštářů.

  Vzhled záleží čistě na vás, moderní je například novinový potisk, který může být pojat i v kontextu s retro nebo vintage motivy. “In“ jsou také nádherné kousky ve francouzském stylu a s nápisy. Výplní je z velké části molitan, ale i třeba PUR pěna nebo latex.

  Při nákupu by se měla zohlednit hlavně výška

  Pokud si člověk tento sedací prvek dokupuje, měl by mít změřenou výšku sedačky. Doplňkové sedátko musí s její výškou souhlasit. Nevypadá to hezky, když je nižší nebo vyšší. Když si chcete koupit taburetku, učiňte tak raději rovnou s koupí sedačky, potom vám problém s výškou odpadne.

  Klasické typy se vyrábí většinou do výšky 50 cm v mnoha originálních vzorech i decentních barvách. Velmi pěknými kousky do domácnosti jsou kožená sedátka s vlisováním různých ornamentů nebo se všitými knoflíky.

  CHCI vidět všechny taburety a sedátka