• Tipy na nejlevnější sedací vaky

  Sedací vaky jsou hitem posledních let. Díky jejich vlastnostem se není čemu divit, že jsou tak oblíbené. Jenže málo kdo ví, jaká je historie tohoto bytového doplňku, který má mnoho využití.

  Historie tohoto interiérového kousku není přesně daná. Dříve se nazývaly jednoduše Bean Bag v překladu taška z fazolí. První sedací vaky byly skutečně naplněny suchými fazolemi. Používali se však i další materiály jako je písek či rýže. V dnešní době se však nejčastěji používají polystyrenové kuličky s označení EPS. Tento tvrzený polystyren je nejlepší volbou, kterou můžete při výběru výplň sedacího pytle udělat.

  Nejlevnější sedací polštáře

  Původ těchto sedátek?

  Přesná doba vzniku sedacího vaku se různí. Jedni tvrdí, že první vaky jsou tu již od počátku letopočtu. První skutečně dochovaný záznam sedacího vaku pochází z roku 1960, kdy někdo v italské továrně na výrobu polystyrénu, vložil zbytky z výroby do tašky. Vše pak bylo otázkou času. Postupně se sedací vaky měnily až do dnešní doby, kdy jsou nepostradatelnou součástí vybavení bytu.

  Ukažte mi další pytle na sezení

  Nejlevnější sedací vaky mají svojí kvalitu

  Pokud přemýšlíte o koupi sedacího vaku, nejlépe uděláte, když se nebudete soustředit přímo na cenu, ale na kvalitu výplně, tvaru vaku, velikosti a designu. Příliš drahý vak neznamená, že se jedná o kvalitní vak.

  Vše totiž záleží na výplni. Jak již bylo řečeno na začátku, nejlepší výplň je polystyrén EPS. Ten má skvělé vlastnosti a ze sedacího vaku dělá pohodlné sezení či ležení. V případě, že chcete umístit vak do obývacího pokoje, určitě budete přemýšlet nad jeho velikostí. Vak ideální pro sezení, by měl mít velikost kolem 140 cm.

  Vhodná velikost i pro vás

  Tato velikost vám skvěle podepře i hlavu. Pokud máte dostatečně velký prostor v místnosti, můžete si zakoupit vak, který využijete i na ležení. Ten by měl mít velikost kolem 180 cm a pohodlně se na něj vejdou i dvě osoby. Tvar a design sedacího vaku je pak čistě vaší osobní záležitostí. Pro sezení se hodí nejčastěji tvar hrušky.

  CHCI vidět všechny levné sedací vaky

  Zakoupit si však můžete i klasický tvar polštáře, který je ideální na ležení. Design a barvy sedacího vaku pak mohou ladit se zbytek interiérových doplňků a nábytku. I ty nejlevnější sedací vaky splňují ty nejnáročnější požadavky na kvalitu. Cena se totiž neodráží na kvalitě výrobku, ale především na značce. Zakoupit kvalitní sedací vak tak můžete již za pár stovek korun.