• TY nejpohodlnější, které si můžete dopřát – židle a křesla

  Jak najít do své domácnosti ty nejpohodnější „sedátka“, která jsou k dostání na našem trhu? Jak vybrat vhodné křeslo do obývacího pokoje? A co jídelní židle? Mají také nějaké parametry, které bychom při hledání nového sedacího setu kontrolovat? Na to se dnes podíváme.

  Křesílka do každého domova!

  Nejprve začneme křesílky – protože jsou neskutečně pohodlná a bývají solitérem v obývacím pokoji. Začneme u jejich stylu – snažte se udržet stejný designový styl, jako u zbytku interiéru.

  Stylovka se nezapře…

  Takže moderní křesla se budou hodit do modernisticky střiženého interiéru – pro rustikální / retro modely to platí naopak. Pokud máte možnost, vyzkoušejte si, jaké je křesílko na posez. Jestli má dostatečně velký sedák, jak moc vás „obejme“ a jak do něj hluboko zaplujete. Jestli má pohodlná opěrátka na ruce, či jestli je zádová část příjemně polstrovaná. Na tom všem záleží a je to důležité sledovat při výběru.

  Křesla a židle - pohodlná

  Pokud nakupujete na internetu, budete muset odhadnout, jak velké místo v křesílku vlastně je. S klidem v duši můžete věřit velikostem, které se u jednotlivých typů uvádějí. Plus se dívejte po typech materiálů polstrování i čalounění. Na internetu (třeba u MT nábytek) máte větší možnost modifikace finálního sedátka – má být z textilního čalounění, eko-kůže? Jakou má mít barvu? A co použité materiály? I ty si můžete u některých typů vybrat.

  A co s židlemi do domácnosti?

  Když už máme za sebou nejpohodlnější typ nábytku, tak si teď hned probereme i samostatné židličky. Záleží typ od typu, ale i ty mohou být velmi pohodlné a užijete si je především při delších večeřích či obědech s rodinou, kdy rozhodně s jídlem nespěcháte a užíváte si tu příjemnou atmosféru.

  Mrkněte na nejkrásnější křesílka skladem

  U nich musíte také sledovat, jak mají pohodlné sedáky, z jakých jsou materiálů vyrobené, případně i jak velkou mají bederní a zádovou oporu. Tu odhadnete dle výšky zadního opěrátka – zpravidla se dá říci, že čím větší, tím lepší. Pokud mají židle i područky na bocích, tak budou patřit k těm nejpohodlnějším. Ale zabírají nejvíce místa v kuchyni.

  Na co tedy musíte dávat pozor:

  • designový styl,
  • velikost sedáku,
  • typ polstrování
  • a čalounění.

  Snad jsme vám s dnešními tipy z praxe poradili, jak na výběr té nejlepší jídelní židličky, či křesílka do vašeho domova. Přejeme vám jednoduchý výběr a krásné posezení. Na vybrané tipy naší redakce se můžete prokliknout přes výrazná tlačítka v článku.

  Každý by chtěl takhle krásná sedátka