• Univerzální domácnost? To jsou pohovky s úložným prostorem!

  Pohovky s úložným prostorem jsou skvělým přítelem nejen každé stísněné domácnosti. Úložný prostor figuruje jako úkryt pro náhradní peřiny, deky, sezónní oblečení, hračky, či prostě jen pro právě užívané peřiny nebo deky, nechceme-li, aby nám během dne na posteli nebo rozkládací pohovce strašily.

  Nevýhodou pohovek s úložným prostorem však bezesporu je, že nepropouští vzduch. Uskladněné deky a peřiny tak mohou zavánět zatuchlinou a další negativ k takovému úložnému prostoru spadá k jeho údržbě. I v uzavřeném prostoru se totiž práší, použití vysavače se tak ani v úložném prostoru nevyhnete, zvláště, ukládáte-li si do něj právě textil. Zoufat nemusíte v případě použití vakuových pytlů, které zaručují jak větší skladnost, tak ochranu před prachem či šatními škůdci. Zoufat však nemusíte ani v případě koupi moderních úložných prostorů….

  pohovky s úložným prostorem

  Pohovky s úložným prostorem, ale jakým?

  Úložný prostor u pohovek či klasických postelí má dnes různorodou podobu. Každý pamatuje klasické „válendy“, které se z jedné strany odklopily a poskytovaly po celé své délce úkryt pro jakékoli harampádí z pokoje. Obývákové pohovky dnes stále fungují na stejném principu, případně se úložný prostor za ouška vysouvá z konstrukce pohovky. U těchto verzí se připravte na pravidelné vysávání vnitřního úložného prostoru.

  Vybrat pohovku s úložným prostorem

  Pokud je však řeč o pohovkách či postelích nejen do dětského pokoje, moderní pohodlná doba upřednostnila skladovací plastové boxy s víkem, které se jednoduše zasunou pod postel nebo pohovku na nožkách, u vynalézavých i pod pohovku z palet. Koupíte je ve všech barvách, případně i obrázkových motivů, dokonce i průhledné nebo na kolečkách pro snadnější manipulaci, byť samy o sobě jsou lehoučké. Otřít je stačí vlhkým hadříkem nebo kapesníkem, nejsou tedy náročné na údržbu ani neporušují hygienické podmínky provozu domácnosti s malými dětmi. Ovšem tyto plastové boxy můžete vložit i do úložného prostoru pohovky.

  Rozkládací gauč

  Ostatně plastové boxy jako úložný prostor dnes nedoplní jen prázdno pod postelí, ale i police, případně je můžete s věkem dítěte stavět na sebe do komínku. Jiný úložný prostor podobný plastovým boxům jsou textilní boxy. Ty sice na kolečkách nekoupíte, vzorově jsou však ještě krásnější než ty plastové. Ovšem údržba textilních boxů je martyrium, mnohé sice v návodu umožňují praní v pračce, ovšem pod svým textilem obsahují jako výplň umělou pěnu, která se praním i nepřirozeným ohýbáním deformuje, až drolí. Otírat textilní boxy zase vlhkým hadříkem vám stejně od zažraného prachu nepomůže. Na obrázcích v časopisech o bydlení tak je textilní box s romantickým motivem sice pastvou pro oči, ne však pro běžný život.

  Chci pohovku s úložným prostorem