• Výběr houpacího křesla – jak najít to správné

  Houpání nás provází celý život. Už když jsme se narodily, umístili nás do kolébky, jejíž houpání nás uklidňovalo a uspávalo. Jako děti jsme se rádi houpali na houpačkách a na stromech. V dospělosti máme rádi houpací lavičky na zahradě a nepohrdneme ani houpacími křesly, které jsou tak příznačné i pro staré osoby. A právě tento kus nábytku se nyní velmi razantně vrací do módy a neměl by chybět ani u vás doma.

  Houpací křesla pro váš obývákHoupací křesla se opět vracejí do módy. Krom klasických robustních křesel, které znáte například z pohádek ovčí babičky, se dělají i moderní designová křesla, která zapadnou do jakéhokoliv interiéru, i toho nejmodernějšího.

  Vhodné materiály do každého obýváku?

  Co se materiálu týče, stále vévodí klasická kulatá křesla ze dřeva, která se hodí jak do interiéru, tak i exteriéru. Mají vysokou životnost a univerzálnost a v každém vyvolávají nostalgii. Křesla jsou nejčastěji tvarována do oblých tvarů, popřípadě se houpají díky prohnutým ližinám, na kterých stojích. Krom dřeva je velmi oblíbený také ratan, který je lehký a nabízí možnost vytváření velmi orientálních designů na křesle.

  Chci vidět i další houpací křesílka

  Velmi moderní jsou však i křesla, která si zakládají na svém designu. Tyto kousky seženete v řádu i několika desítek tisíc korun, avšak dají se sehnat i mnohem levněji, jen ne od tak prémiových výrobců. Designová křesla pracují s nejrůznějšími materiály od kovu, dřeva a dalších organických materiálů, až po plast, celočalouněné modely či modely spuštěné ze stropu.

  Design a nadčasovost se cení

  Designová křesla se skvěle hodí do moderních prostor. Zejména závěsná vyvolají v prostoru pocit vzdušnosti a lehkosti. Některé z materiálů, ze kterých jsou vyrobeny, však mohou mechanickým působením poškodit podlahu či koberec, na který jsou umístěny. Tento problém však nehrozí u plovoucích podlah.

  Při pořizování křesla bychom také měli myslet na použití. Pokud nám bude sloužit pouze jako místo, kam si sedneme jen občas a kde se příliš dlouho nezdržíme, není pro nás jeho pohodlí prioritou.

  Ukažte mi všechny křesla na pohupování

  Pokud se však rozhodneme tento kus nábytku využívat naplno a trávit v něm příjemné chvilky například s knihou, které nám mohou zabrat i několik hodin, pak bychom měli vybírat takový kus nábytku, ve kterém nám bude sezení co nejpříjemnější. Nebojte se tedy vrátit se ke svým kořenům, a pořiďte si svou malou, soukromou kolébku pro dospělé. Vždyť život za to stojí.