• Vybírejte kvalitu – komoda wenge

  Nenechte se zmýlit, wenge (též wengé) není značka, wenge je exotické dřevo! A jaké jsou vlastnosti exotického dřeva? Především ty, že je setsakramencky a dostupně luxusní!

  Skutečný popis Millettia laurentii hovoří o tvrdé a velmi těžké dřevině z čeledi Leguminosae. Domovem wenge je střední a východní Afrika, stromy tohoto exotického jehličnanu dosahují přibližně k 18 metrům výšky a rozhodně nejsou zužitkovány pouze na vývoz. Tamní kmeny si z něj vyrábí rituální masky a sošky svých bohů, které jim slouží k zaklínacím obřadům už od nepaměti.

  komoda-wenge (kopie)

  Představení krásy

  Wenge je čokoládové nebo kávové barvy s fialovým nádechem, ale výjimkou není ani světlé provedení. Co oceníte však je vrásnění až žilkování dřeva, které vytváří až dekorativní vzory, takový přírodní vintage styl. Životnost tohoto dřeva je dlouhá, proto je ideální na výrobu podlah (zejména velké firmy, banky, kavárny využívají této možnosti).

  Chci vidět komody wenge

  Pokud se však bavíme konkrétně o komodách, vyrobených z tohoto materiálu, nutno podotknout, že vzhledem ke své rodilé kvalitě, je taková komoda wenge rovněž schopná čelit náporům ze strany zátěže, pokud na komodu pokládáte například televizi nebo těžké sošky. Nejinak tomu je, když tyto komody skládáte na sebe v plánu, sestavit si originální obývací stěnu nebo šatník. Jako každé dřevo, ani toto však není vhodné do koupelny a jiných vlhkých prostor, kde dřevo čelí vodě nebo plísni, existují však alternativy, kdy vám může výrobce opatřit nábytek speciálním voděodolným lakem, umožňuje-li to sám výrobek, který ještě není namořen jiným povlakem.

  Kouzlo originálu

  Ideální použití komody wenge je v obýváku, případně ve stylové ložnici, kde však uteče zraku návštěv, což je škoda. Rozhodně je zbytečné, pořizovat tuto dřevinu do dětských pokojů, kde by komody čelily zničujícím dětským ručkám. Pamatujte, že tento materiál kupujete vzhledem ke své ceně na celý život, je tedy zbytečný pro stěhovavé typy a rozhodně (tak jako každé dřevo) vyžaduje péči, zejména pokud komodu ustavíte právě v na plíseň choulostivém prostředí.

  Větší výběr komod wenge