• Jak vybrat správný stolek pod televizi

  Vybrat správný stolek pod televizi může zvýšit zážitek ze sledování televize. Kromě toho se může stát také velmi moderním prvkem ve vašem interiéru a dodává mu tak na kráse. Nejde tedy jen o praktický kousek, ale také o moderní kousek. Uložíte díky němu DVD přehrávač, set top boxy, CD a další. Kromě toho umí uložit také kabely, které by jinak místnost kazily, a nevypadala by tak dobře. Jak vybrat ten správný kousek?

  Zaměřte se na materiál

  Stolky pod televizi si můžete vybírat z několika různých materiálů. Materiály se mohou i kombinovat a díky tomu získáte moderní vzhled. Pořídit si můžete kovové stolky, skleněné stolky, dřevěné, lamino, masiv, MDF. Někdy můžete pořídit i plastové stolky. Materiály se mohou různě kombinovat, například kov se sklem, dřevo se sklem a podobně. Je tak jen na vás, jaký materiál si pro svůj stolek pod televizi zvolíte vy.

  Správná šířka

  Před samotným výběrem a nákupem je dobré si promyslet, jaký stolek vlastně potřebujete a chcete. Změřte si televizi, abyste nekoupili stolek malý nebo naopak zbytečně velký. Hloubka stolku není až tak moc důležitá, vše závisí na šířce. Správně zvolený stolek pod televizi by měl být stejně široký jako televize, ideálně o jeden centimetr širší. Budete-li chtít uložit také repro bedny k televizi nebo jiné dekorace, pak zvolte větší šířku.

  Správná výška

  Výška stolku pod televizi je důležitá, má totiž vliv na pohodlné sledování televize. Ideální je výška v úrovni očí nebo o kousek níž. Nevybírejte televizní stolek příliš vysoký, poté budete k televizi vzhlížet a delší sledování televize může způsobit bolest za krkem. Je dobré, aby výška stolku pod televizi odpovídala výšce sedací soupravy, při sledování televize tak získáte maximální dávku pohodlí.