• Čalouněný nábytek a péče o něj

  Čalouněný nábytek je moderní a velmi praktický, mnozí po něm sáhnou a vybírají jej právě kvůli jeho dostupnosti, praktičnosti. Čalouněný nábytek je pohodlný, můžete jej vybírat z několika různých barevných provedeních. Má zkrátka jednu výhodu za druhou. Ale co čištění a následná péče o něj? Je také tak jednoduchá?

  Vezměte na nábytek vysavač

  Péče o čalouněný nábytek je velmi důležitá, velmi často se na něm usazuje prach, a jelikož tyto kusy nábytku slouží k dennímu využití, pak je nutno se o něj pečlivě starat. Minimálně jednou týdne je dobré vysát čalouněný nábytek, aby se v něm nehromadil prach a mikroorganismy. Vysajte pořádně vnitřní a vnější prostor a neobejděte také úložný prostor, ve kterém se prach rád usazuje a hromadí se zde mikroorganismy. To není vhodné zejména pro alergiky, děti. Máte-li zvířecí miláčky je víc než nutné, abyste pravidelně vysávali čalouněný nábytek od chlupů a roztočů.

  Drobné nečistoty

  Ani čalouněnému nábytku se nevyhnou skvrny a znečištění. Sem tam se stane, že vám něco na čalouněný nábytek ukápne a vy pak řešíte, co s tím. Stačí vzít hadřík namočený ve vlažné vodě a skvrnu jednoduše vyčistit. Popřípadě můžete na hadřík vzít trochu mýdla a celý nábytek otřít. Je nutné vědět, že čalouněný nábytek poté, co jej otřete vlhkým hadříkem, je nutno dobře vysušit.

  Profesionální údržba

  Je důležité využívat také služeb profesionálů. Jednou za šest měsíců se doporučuje využít profesionálních služeb a nechat čalouněný nábytek důkladně vyčistit profesionálními stroji a výrobky. Využívají se povětšinou přípravky, které zároveň také čalouněný nábytek impregnují pomocí speciálních přípravků. Díky tomu bude nábytek odolnější.

  Co se nedoporučuje dělat?

  Nedoporučuje se použití houbičky, skvrna se vsákne hlouběji. Skvrny čistěte opatrně, budete-li čistit silně, může se skvrna zvětšovat, materiál ničit a měnit také jeho barva. V případě těžko odstranitelných skvrn raději zavolejte specialistu, než abyste zničili nábytek. Tekutinu nevytírejte.