• Designové konferenční stolky

  Jak vypadá klasický konferenční stolek každý ví, i ten rádoby obyčejný však pojímá určitý design. Nejnápadnější jsou však ty vyloženě atypické, které mají originální design…

  Řeč je například o vrchní kožené části švédské bedny, kterou originální domácnosti nebo bary pojímají jako konferenční stolek. Nebo úložná truhla, kousek pravého dřevěného kmene apod. Oblíbenými konferenčními stolky v současné době jsou však rádoby podnožky ze stejné řady, jako je zbytek sedací soupravy, které jsou však co do délky většího rozměru.

  Tím pádem dnes můžete konferenční stolek využít jako pohodlné kožené nebo textilní sezení, a zároveň i jako slavnostní tabuli pro jednohubky nebo drink. Především v případě textilních verzí, je však třeba dávat pozor na jejich ušpinění. Jestli je tohle výhodný nápad, je tak otázka do pranice pro milovníky praktičnosti a samotné designéry.

  Co je design v nábytku

  Je to snad každý nápad všeho. Barev, materiálu, tvaru, konečné podoby výrobku, přiznejme si, že ale praktičnost hraje velkou roli. Na druhou stranu, co dnes chcete ještě vymyslet, co vymyšleno nebylo.

  Zcela svůj design bez zamýšlení působí obyčejný konferenční stolek, u kterého se však sedí na zemi nebo na polštářích, vytváří to vlastní dojem i jiný způsob stolování, vůbec to, že i u konferenčního stolku lze stolovat. Skleněné stolky oproti tomu budí nedůvěru, strach, že sklo praskne při pouhém položení skleničky s vodou.

  Dřevo, které nikdy neodmítnete…

  Nejklasičtější a nesmrtelný design nabízí dřevo, které lze vyřezávat. Zdobné nožky stolu nebo deska stolu jsou neotřepaným a vždy originálním designem sám o sobě i autorskou značkou dřevo řezbáře. Navíc bytelný konferenční stolek oceníte více, než dnešní moderní atrapy surového dřeva.

  Veliký kontrast oproti klasiky dřeva i dřevotřísky a tradičních obdélníkových nebo čtvercových tvarů, nabízí sochy jako konferenční stolky. Obrovská rozevřená dlaň, prsty držící vrchní skleněnou desku stolu. Antický sloup se skleněnou deskou stolu. Andělíček s rukama nad hlavou, držící skleněnou desku stolu apod. Zde se však mísí kýč s designem, potažmo uměním.