• Dětská rozkládací pohovka – klady a zápory

  V dětském pokoji může své místo zaujmout i dětská rozkládací pohovka. Děje se tak zejména v případech, kdy v místnosti není dostatek prostoru k uložení spánku dítěte.

  Rozhodně není vhodné, nechat spát dítě s vámi ve velké posteli, i když se vám to jako dočasné řešení nabízí skoro samo. Dítě tak k sobě fixujete a rozmazlujete ho. Zkuste raději navštívit pár e-shopů nebo kamenných prodejen a podívat se na možnosti nové koupě pohovky.

  Dětská sedačka a volba materiálu u dětí

  Gauče pro menší děti

  Před koupí pohovky si dobře rozmyslete, za jakým účelem jí kupujete. Když dítě spí v postýlce, možná pro vás bude v jeho určitém věku pohovka zbytečná, záleží na situaci. Pro malé děti je pohovka na spaní nevhodná, protože by z ní mohly ještě spadnout. V batolecím věku dítě potřebuje jistotu a bezpečí v podobě kvalitní dřevěné postele se zábranami.

  Ukažte mi všechny lenošky pro děti

  Dětská rozkládací pohovka řeší situaci dětí hlavně v předškolním a školním věku. Jejich chůze je stabilní, takže i kdyby v noci vstaly z postele, nic se jim nestane. Malé batole dost často vrávorá a potřebuje oporu. Nicméně stále tu visí otazník nad pohovkami v batolecím věku na hraní. Vybírejte však takové, které jsou měkké, polštářovité a nízké.

  Co si rozmyslet před koupí

  U dětí si můžete dovolit experimentovat s barvami, ale ne s kvalitou. Velkou část populárních pohovek pro děti tvoří povrch ze 100 % bavlny nebo bavlny s welurem. Díky tomu máte možnost rozmanitého výběru pohovky s obrázky aut, zvířátek, postaviček, atd. Vaše děti potřebují k rozvíjení poznávacích procesů dostatek podnětů.

  Také fakt, že je i pro něho samotného lenoška přemístitelná ho bude bavit. Hrát si na stěhováky je s touhle pohovkou skutečně radost. Zvládne jí totiž složit a rozložit. Jeho samostatnost bude v tomto ohledu podporována nenásilným způsobem, aniž by o tom vědělo. Není to totéž jako ho učit zavazovat tkaničku, u toho si nejedno dítě postaví hlavu.

  Materiály, které si vyplatí…

  Pokud tedy váháte nad materiálem, textilní povrch zřejmě zvítězí. Jsou i koženkové pohovky, ale pro dítě nejsou tak atraktivní. Ideální je, když potah můžete sejmout a dát ho do pračky. Výplň z pěny je pro děti příjemná, protože se krásně vytvaruje podle jejich tělíčka.

  Chci vidět další dětské lenošky

  Dítě se tak může z pohovky dívat na televizi nebo si tu malovat a nikde ho nic netlačí. Výhodou moderních dětských gaučů je koncept s odepínatelným podsedákem nebo možnost tzv. bobku. Dítě má tak další komponenty, se kterými může libovolně manipulovat a zacházet.