• Dětský gauč – jak vybrat ten nejlepší?

  Zrovna tak, jako dospělí lidé, potřebují odpočívat i děti. Ač zdánlivě celý den nic nedělají, jejich prozkoumávání okolního terénu také unaví. Po obědě chodí spinkat do svých postýlek, ale stane se, že usnou i na gauči.

  Dětský gauč by tak měl splňovat určité požadavky, které souvisí s předem danými normami. Dítě si na takovém gauči rádo vyspí, ale i pohraje nebo jen dívá na televizi.

  detsky-gauc-pohovka

  Kvalita na prvním místě

  U dětí a výběru dětského gauče bychom měli zohlednit, z čeho je gauč vyroben, zda je pro dítě bezpečným, ale také jestli je pro něj tím správným z hlediska vzhledu. Vaše dítě se může podílet na tom, jaký gauč bude v jeho pokoji. Většinou je totiž kusem nábytku, který se u dětí v dětském pokoji objevuje v předškolním věku objevuje velmi často. Dítě už nepotřebuje zábrany a chce se přiblížit světu dospělých.

  Děti touží po mini verzi vaší sedací soupravy

  Při koupi dětského gauče zapomeňte na tvrdé materiály, u dětí si klidně vystačíte s molitanem, ač v dospělých sedacích soupravách je jako výplň méně vhodným. Děti neváží, to co vy, takže molitan tak snadno nepromáčknou, neprosedí ani neproleží.

  Chci vidět další dětské gauče

  Tím pádem je pro ně ideálním řešením. Molitanová pěna je měkká a poskytne dítěti opravdovou péči. Výhodnou variantou jsou i polštáře nebo malý taburet. Nábytek je stabilní, přesto lehký a dítě s ním dokáže manipulovat i samo, z čehož má samozřejmě i obrovskou radost.

  Potah, barva a další praktické věci

  Co se týče potahu, děti volí pestré a veselé barvy s motivy zvířátek či pohádkových postaviček. Pohodlí je pro ně maximálně důležité, takže i použité materiály svrchních vrstev gauče by takto měly vypadat, co nejvíce hebké a šetrné k dětské kůži. Novinkou na trhu jsou v tomto ohledu certifikované materiály, které obsahují vysoký podíl bavlny v kombinaci s welurem.

  Ukažte mi všechny pohovky pro děti

  Nejlepší dětský potah na gauč je ten, který lze sejmout a vyprat v pračce. Díky tomu bude dětský gauč stále čistý a vypadat jako nový. Moderní gauč k sobě může mít i další komponenty v podobě malého bobku nebo další odepínací matrace. Záleží na vás, pro jakou variantu se rozhodnete. Rozkládací gauč nezabere tolik místa a dá se kdykoliv zase složit.