• Jak si vybrat moderní bytové doplňky?

    Bytové doplňky dodají bytu šarm a eleganci. Samotné kusy nábytku vás sice uspokojí svými krásnými tvary, ale jejich barvy jsou spíše neutrálního rázu. Vy potřebujete do domu vnést svěží a hravý průvan, který vám zajistí moderní bytové doplňky.

    Dokážou podtrhnout styl celému bydlení, když je vybíráte podle konceptu, který je v souladu s interiérovým nábytkem a celkově dispozičním řešením domu.

    Dekory, které neodmítnete

    Okrasných prvků je celá řada a prolínají se s různými styly. Každý je bere jako cosi mimořádného, co jen tak někdo nemá. Není to totéž jako si kupovat televizi, kde se přikloníte k nejlepší vyhlášené značce a víte, že jí s vámi sdílí dalších pár tisíc obyvatel.

    Vonné aromatické difuzéry

    Moderní bytové doplňky z malých obchůdků a dárkoven nepodléhají sériové výrobě. Většinou se dá sehnat originální jeden kus, který už nikdo jiný v ruce mít nebude. Do popředí se dostávají dekorace ve francouzském stylu. Věřte tomu nebo ne, ale kovové a dřevěné předměty spolu vzájemně tvoří moc dobrou kombinaci. Když se spojí chladná elegance kovu s hřejivými dřevěnými podtóny, je to pocitově velmi příjemné.

    Provensálský styl

    Nechte se inspirovat bytovými doplňky ve vintage stylu 20. let minulého století a přivoňte si ke svazku levandulí. Bude ve vás evokovat představu a přenese vás do Provence, kde je těchto lánů levandulí opravdu nesčetně mnoho.

    Vše s motivy levandule a další venkovské dekorace jsou v kurzu. Srdíčka, pruhy, levandule, ptáčci a další motivy laděné v barvách šedé, bílé, starorůžové a černé jsou „in“. Proutěné košíčky, kovová závěsná srdíčka na svíčky, polštářek s pruhy, utěrka s ptáčky, voňavé levandulové mýdlo, sušené květy, tupoúhlé keramické střepy a další doplňky, skvěle slouží k pozdvihnutí vašeho bydlení.

    CHCI si prohlédnout voňavé dekorace

    Retro a rustikální vzhled táhne

    Úzce propojeno s vintage stylem je rustikální pojetí, které má opět blizoučko k venkovu. Dekorace jsou mohutnější, více zdobené a ve většině případů dřevěné, mosazné nebo keramické. Představte si starou světnici, kde už nikdo nebydlí a vy jste tam jen nakoukli a máte šanci zkopírovat dřívější styl. Doma na vás dýchne atmosféra našich předků a vzpomenete si na svou milovanou babičku.

    Smaltované nádobí a starožitná keramika by u vás rozhodně neměly chybět, pokud k těmto stylům tíhnete. Zdánlivě obyčejným doplňkem jsou vázy, které jsou plné sušených květů nebo čerstvých drobných lučních kvítků.

    V obou stylech se hodně prosazují ozdoby na dveře od nejrůznějších slaměných, proutěných či po domácku vyráběných dekorací včetně keramiky, přesto jsou chápany jako moderní bytové doplňky.

    Nadčasový styl se neztratí

    Nadčasová elegance je trochu z jiného soudku. Její výroba podléhá novému kouzlu dobýt svět unikátním designem transparentních a vzdušných materiálů. Vyjadřuje vlastní touhu po dynamickém životě plných změn a rychlých rozhodnutí. Zatímco v provensálské kuchyni máte pocit, jakoby se čas zastavil a vnímáte kolem sebe ticho, klid a rozjímáte, v nadčasovém stylu se kolem vás stále něco děje.

    Samolepicí moderní dekorace

    Z venku slyšíte rušné zvuky z ulice, zpěv ptáků je tím utlumen, ale přesto jste šťastní. Máte kolem sebe plno doplňků, které vám zkrátí čas a dobu na přípravu pokrmů. Automatičnost moderních doplňků totiž nezná mezí. Odpadkový koš se sám otevře, domácí pekárna udělá chléb a televize se spustí v nastavený čas.

    Na okenních parapetech máte umístěny aroma difuzéry, plastové vázičky s orchidejemi. Na sedačce plno ozdobných polštářů s geometrickými motivy. Obývací stěna připomíná pár kousků různě členěného nábytku obtaženého led pásky a kuchyň s obývací místností přepažuje nádherný bar s hromadou exkluzivního skleněného sortimentu. Nemohou zde samozřejmě krásné samolepky na zeď – dekorativní, velkoformátové a vždy originální v mnoha odstínech.

    Ukažte mi krásné samolepky na stěnu

    Cítíte ten rozdíl v bytových doplňcích, ale i v žití?

    Zatímco dříve by se člověk pracně zadělával s těstem na chléb, dnes už k tomu jsou jiné ulehčující prostředky. Do práce vstáváme mnohem déle, ale také o to déle z ní i chodíme. Na venkově bychom vstávali s prvním kohoutím zakokrháním a měli odpoledne více času na řadu rodinných aktivit a výletů i ve všední den, nejen o víkendech.