• Jaké typy knihoven a regálů vybrat do obýváku

  Obývací pokoj může být vybaven i praktickými regály a účelnou knihovnou. Zvláště pro typy lidí, kteří si potrpí na množství vlastní literatury nejrůznějšího žánru, je knihovna v obýváku nepostradatelným kusem nábytku. Vybírat mohou z celé řady druhů a typů, jak materiálového, tak tvarového provedení. Samozřejmě jsou v nabídkách také nejrůznější rozměry knihoven do obývacích pokojů.

  Typy knihoven

  Pokud se týká praktického řešení, jsou k dostání knihovny policové, kde jsou knihy hned v dosahu bez nutnosti otevírat pevná či prosklená dvířka, ale negativní stránkou je jejich vystavení prachu. Dalším typem jsou obývákové knihovny prosklené, u kterých skleněná dvířka chrání celý vnitřní obsah knihovny proti prachu. Zvolit můžete také knihovnu nebo regál, které jsou vybaveny navíc zásuvkami na pojezdech.

  Velice zajímavým řešením v obývacím pokoji může být rohová knihovna nebo rohový policový regál. Další variantou jsou nízké otevřené knihovny, které můžete využít k ukládání CD, DVD, časopisů a jiných předmětů, nebo můžete do jejich vnitřku umístit zajímavou dekoraci.

  Materiál

  Samozřejmě, že u regálových systémů i knihoven je na výběr i materiál, ze kterého jsou tyto druhy nábytku vyrobeny. Nejčastěji se jedná o masiv nebo oblíbené lamino. To může být v různých barevných odstínech i dekorech, které jsou mnohdy k nerozeznání od klasického masivu. Obzvláště luxusním dojmem působí knihovna z lamina, která je opatřena fólií s dekorem dubu, ořechu nebo některého exotického dřeva. Lamino je vůbec pro regály a knihovny ideálním materiálem, který má oproti dřevu některé přednosti. Především bývá levnější, ovšem často působí luxusněji než některé kusy nábytku ze dřeva. Regály a knihovny z lamina jsou odolnější proti vlhkosti a oděru, ale také vůči průhybu, což je u dřevěných polic v regálech a knihovnách obvyklým jevem.