• Je pořád ratanové křeslo stylové?

  Kdo nezná ratanové křeslo, jakoby neznal splývající hranici mezi zahradním a luxusním nábytkem. Právě tímhle totiž ratan je. Naleznete jej u souseda na chalupě pod jabloní, u sebe na balkóně, na terase restaurace luxusního hotelu i u bazénu filmových hvězd.

  Ratanové křeslo, čím to, že je tak oblíbené?

  ratanove-kresloNejznámější verzí ratanového křesla, dostupného za cca 2 tisíce korun, je křeslo kruhovitého tvaru, někdy s vysokou opěrkou, evokující podobu trůnu. Nakoupíte jej prakticky v každém obchodním domě s nábytkem, křeslo disponuje i pohodlným polstrováním různých barev, které lze snadno vyprat. Tato verze ratanového křesla není jen odpočinkovým sedadlem na zahradu, rovněž rozzáří i Váš obývák a lze k němu dokoupit taktéž konferenční stolek z ratanu (případně s kombinací bambusu) se skleněnou deskou. Právě tento nejen letní nábytek si oblíbily domácnosti slunného amerického Miami.


  Proč ho chcete mít doma i vy?

  Je snadno omyvatelný (postačí je jen vytáhnout na terasu a spláchnout hadicí) a podle způsobu opracování ratanu, někdy kombinovaného o bambus, není ani těžký na manipulaci. Jiný druh ratanového křesla bývá součástí celé sady pohovek, dohromady figurujících jako sedací souprava do obýváku nebo právě na terasu. Tato souprava je v modernějším opracování ratanu vyrobena z vylisovaných, propletených, tenkých pásků ratanu, ale nezvyklostí nejsou ani neopracované verze ratanu (tedy vlastně liány), kombinované s bambusem.

  Výběr ratanových křesel
  Moderní ratanová křesla a pohovky bývají doplněny jednoduchým polstrováním čtvercového a obdélníkového tvaru a jednoduchých barev, zatímco polstrování u křesel kombinovaných s bambusem bývá prošívané a strakatého textilu.

  Ratanové křeslo se hodí i do interiéru

  Moderní ratanové soupravy můžete nalézt v interiéru i u skutečných miliardářů, je oblíbené zejména pro svou nenáročnou povahu, která však neplatí při umístění ratanu pod širé nebe. Ratan je totiž často natírán barvou, především černou, která jednak na slunci vybledne, jednak se i rozpouští, ratanový materiál navíc podléhá plísni i své počasím zkoušené životnosti. Právě v těchto případech i s ohledem na ne příliš lacinou cenu ratanu (na který si však můžete našetřit), poslední doba volí nábytek z umělého ratanu. Ten je cenové dostupný, prakticky nezničitelný, není třeba je s deštěm přenášet pod střechu, neplesniví a je snadný na údržbu.

  Chci se podívat na ratanová křesla