• Když komoda, tak z dubového dřeva

  Oblíbený dekor známého dřeva. O skřínkách ve verzi dubu se můžeme bavit ve smyslu atrapy tohoto dřeva, tedy potahu dřevotřísky se vzorem dubu, anebo může jít o nižší skříň z pravého dubu, která je jako každý surový kousek dřeva, v úplně jiné cenové relaci.

  Samotný dub nabízí 300-600 druhů včetně svých odstínů v použití na nábytek. Co se týče atrapy dubového dřeva, zde odstíny hnědé barvy nemají hranic, můžete si koupit dokonce nábytek „dub“ téměř bílých odstínů, výrobce ani kupec vlastně neví, zda se pod pojmem „dub“ orientovat podle barvy kůry tohoto stromu nebo barvy jeho lýka.

  Komody z masivního dubového dřeva

  Kam se vlastně dubová dřevina hodí?

  Možná použití dubového nábytku nebo nábytku se vzorem dubu jsou veškeré místnosti v domě a dubový vzor působí též uklidňujícím dojmem pro své využití v obchodních společnostech, protože dekor dřeva či rovnou pravé dřevo uklidňuje podobně jako zelená malba v místnosti.

  Chci vidět všechny komody z dubu

  Největší zádrhel v pravém dřevě jsou však jeho „životní pochody“, dřevo totiž pracuje, praská, časem se na tak po stranách například právě komody mohou objevit rozštěpy. Pravé dřevo si prostě vyžaduje pravidelnou péči přípravky na bázi mastného oleje, na kterou doma mnohdy nezbývá čas a ve firmách jde o práci pro úklidový personál navíc.

  Masiv je masiv…

  Z těchto důvodů se nabízí alternativa atrapy pravého dřevěného nábytku, dřevotříska však nenabízí takovou kvalitu, a především podpěru, kterou umožňuje pravé a tvrdé dřevo. Obecně komoda dub se dá v kancelářích a v různých firmách využít pro šanony s dokumenty, zvláště má-li vícero polic.

  U dřevotřísky však může dojít k nežádoucímu prohnutí těchto polic, varianta z dřevotřísky je tak vhodná spíše čistě na oblečení, které je na policích naskládáno do komínků. Komody se šuplíky můžete navíc využít i na spodní prádlo, ponožky apod., případně jako příborník do kuchyně.

  Kombinace barev

  Moderní nábytek se rovněž netají kombinací barev i materiálu, chcete-li doladit místnosti svého domu nebo kanceláře stylovým nábytkem, který přizvukuje výmalbě místnosti, zkuste alternativy dubu, který lemuje celou komodu nebo skříň, zatímco dvířka, dveře nebo šuplíky jsou z pastelových barev, čímž rozveselí především místnosti, jako je dětský pokojíček nebo kuchyň či koupelna.

  Ukažte mi všechny dubové skřínky