• Komoda – ořech je pořád trendem

  Barva ořechu prostě nemá konkurenci, především co se týče teritoria v domácnosti. Ořech si tedy nejčastěji vybíráme do obýváků a pracoven, kde se snažíme vytvořit útulnou, až starožitnou atmosféru.
  A zde právě narážím na skutečnost, že mnoho rodin stále častěji utíká od modernismu zpět ke světu vysokých dřevěných knihoven až ke stropu, archaických globusů jako barů, starožitných psacích stolů a to vše zakomponováno v obýváku, který slouží zároveň jako pracovna, a kde je nejmodernějším prvkem televize a lustr na elektřinu.

  komody-orech

  Jelikož si však každý nemůže dovolit starožitný nábytek nebo repliku starožitného nábytku, vyznačující se zdobnými lištami po krajích skříní, komod nebo knihoven, případně zdobně broušeným sklem vitrín, přichází na řadu možná alternativa sice modernismu ve sféře nábytku, ale alespoň „ponuré“ barvy, charakteristické spolu s tmavší khaki výmalbou pokoje pro mužské pracovny státníků, případně kluby zámožných pánů své doby. Postačí vám tak si koupit pár vysokých, jednoduchých knihoven, které nacpete dobovými svazky lexikonů, již ne tak finančně nákladný starožitný stůl, který vybavíte bankovní lampou se zeleným širmem, a nezapomeňte i na komodu, na kterou si muži rádi vystaví svou plejádu láhví evropské whisky nebo bourbonu.

  Možná použití

  Když už opěvuji barvu ořechu pro použití v konzervativní a cenné společnosti, tuto barvu naleznete rovněž na nábytku v kancelářích úřadů, konkrétně komody využívají také nejrůznější firmy jako užitečný úkryt pro nevzhledné šanony, a zároveň si na ně můžete postavit fax nebo frankovací stroj, prostě to, co se vám už na stůl nevejde. Jiné komody svou výškou i shodným materiálem zadní strany jako svých stran a vrchu, umožňují své využití jako jakýsi pult, oddělující například zákazníka v obchodě od pracovníka.

  Chci komodu v barvě ořechu

  Ale zpět k domácnosti, jelikož je dnes při termínu „komoda ořech“ řeč o dřevotřísce, potažené, laicky řečeno tapetou se vzorem dřeva, nemusíte se bát o vysokou cenu, nemůžete však ani počítat s kvalitou a věčnou životností. Tento „semletý“ zbytkový materiál není vhodný pro jakoukoli manipulaci, je-li už nábytek složen.

  Masiv je masiv

  Posouváním nebo „šouráním“ po zemi znehodnocujete takovou komodu a ona se začne deformovat. Dnešní cenově dostupný nábytek prostě není to, co skutečné dřevo. Dávejte si proto pozor, pokud konkrétně komodu chcete využít na těžké dekorace, nebo na starou těžkou televizi, může se vám vrchní deska prohnout a vy pak neotevřete spodní dvířka s úložným prostorem. To samé platí, pokud chcete komody vrstvit na sebe v plánu, docílit originální skříně, abyste využili prostor. Chcete-li komodě učinit větší nápor, vybírejte raději sice barvu ořechu, ale materiálu skutečného, surového dřeva, ne „lepených třísek“.

  Velký výběr komod