• Polystyrenové kuličky do sedacích vaků – kde je koupit?

  Možná jste to netušili, ale vaše oblíbené sedací pytle jsou plné… kuliček. Maličkých a měkoučkých kuliček o průměru cca 3-4 mm. Jsou vyrobené z polystyrenové pěny. Díky ní mají tak skvělé pružící vlastnosti.

  Ale potřebujete jich hodně. Doslova kila, abyste naplnili jeden větší vak na sezení. Proč se vlastně používají právě tyto syntetické náplně? To si povíme hned dnes.

  Polystyrenová náplň do sedacích pytlů

  Na trhu existují i „přírodní“ sedací polštáře (chcete-li vaky), ale mají jednu nevýhodu. Nikdy nebudou tak měkké, jako ty z syntetických materiálů. Pro tyto účely se používá například pohanka, fazole, či jiné kulaťoučké (v případě fazolí oblé) přírodniny.

  Proč chtít domů další sedací prvky?

  Stejně jako moderní obdoby vás krásně podrží a skvěle při dosednutí kopírují páteř. K tomu díky své tvrdosti (každá vlastnost má svůj rub i líc) krásně promasírují záda a podpoří krevní oběh. To se vám u dnes již klasických tvrzených kuliček z polystyrenu (označovaných mnohdy jako EPS/styropor) nepoštěstí. Ale na nich vydržíte sedět dlouhé hodiny bez jakéhokoliv problému s otlačeninami.

  Ukažte mi všechny polystyrenové kuličky do vaků

  Plus mají jednu nepopiratelnou výhodu – nestárnou. Jen se sesedají. Ano – tyto umělé kuličky plné vzduchových bublinek nejsou nesmrtelné. Pomalu, ale jistě je svým sezením mačkáte a ony mají čím dál menší schopnost se vracet do původního kulatého tvaru.

  Jak často doplňovat pytle?

  Proto sedací pytle je nutné za čas (my to děláme třeba 1 ročně, protože je využíváme opravdu hodněkrát do týdne) doplnit dalšími náplní. Ty se prodávají například v pytlech s objemem 100-200 litrů. Jde vždy o zdravotně nezávadný materiál, splňující potřebné atesty – jsou tedy bezpečné. Díky nim jsou vaky na sezení vhodné i pro děti.

  Nemusíte se však bát – díky tomu, že jsou lehounké, tak ani pytel, který pojme do sebe 100 litrů (což je solidně naplněných pár van vody) neváží moc – spíše nic, než moc. Jsou podobně lehounké jako vzduch – stejně jako samotné kuličky.

  Chci si prohlédnout všechny náplně

  Další zajímavostí ze světa náplní těchto polštářů na sezení je možnost využít uvnitř nich náplně o různém průměru. Malé i velké kuličky dohromady utvoří jednolitější plochu, která vás ještě lépe obepne při sezení.