• Představení univerzální domácnosti – rozkládací taburet

  Se stále snižujícími se prostory rostou i větší požadavky na nábytek, hledají se skulinky, rozkladatelné varianty, lepší umístění nábytku, využívají se stěny, balkóny,…

  Přenes, slož a ulož

  Asi největší pozornost v drobném sedacím nábytku zastávají rozkládací taburety. Na rozdíl od klasické varianty spadají do tzv. „inteligentního nábytku“, řada z nich totiž obsahuje i úložný prostor. Dnes se klasické „sedátko“ změnilo na něco víc – už nemusí být klasicky pro jednoho člověka, ale setkáváme se i s vícemístnými variantami. Rozkládací taburet můžeme rozložit do polohy lůžka nebo jej můžeme využít jako podnožku k televizi.

  kozene-taburety

  Jak je vybrat?

  Nesporná výhoda taburetů je jejich skladnost a praktičnost, není totiž problém taburet uklidit do skříně a při příchodu návštěvy jej opět přinést.

  Zásadní změny se udály i v materiálech, ve kterých je mimořádně velký výběr, vybírat můžete z luxusní kůže, která má nejvyšší životnost, ale vyžaduje alespoň minimální péči, ekokůži, což je oblíbený materiál poslední let, svými vlastnostmi je vysoce odolný a nenáročný na údržbu, ale i klasické dřevěné varianty bez jakéhokoli čalounění.

  Výběr rozkládacích taburetů

  Rozkládací taburet bývá často i ve spojení masivního dřeva a čalounění, což je kombinace prověřená a ve většině domácnostech upřednostňována…

  Taburety baví i děti

  Pokud vyberete kvalitní taburet s dobře propracovaným čalouněním, tak se taburet hodí i do dětských pokojů. Vybírat totiž můžete i z omyvatelných potahů a několika desítek barevných variant.

  Jisté plus je i to, že taburet nemá opěrku zad, tudíž je uživatel nucen sedět rovně, což výrazně prospívá vašim zádům a posilování hlubokého svalstva zad. Ovšem nedoporučujeme taburety k dlouhodobějšímu sezení.

  Chci si vybrat taburet