• Ratanová pohovka je vhodná i jako zahradní nábytek

  Ratanový nábytek je oblíbený již několik let. V poslední době má trend bydlení i nový směr. Ratan se totiž z interiérů přesouvá do venkovních prostor, kde slouží jako zahradní nábytek.

  Obliba zahradního nábytku z umělého ratanu se každým rokem těší větší oblibě. Na trhu je tak velké množství nabídek, specializovaných firem a marketů, které nabízejí ratanový nábytek. V takové záplavě možností, je čím dál těžší se v nabídce vyznat. Stejně jako při nákupu elektroniky či bílého zboží, je potřeba seznámit se základními principy nákupu ratanového nábytku. Jednotlivé produkty se liší především materiálem konstrukce.

  pohovky-gauce

  Podle druhu materiálu, který byl použit při výrobě nábytku, víme předem, zda se hodí k našemu záměru. Například dřevěná ratanová pohovka se skvěle hodí do interiéru, ale už méně na zahradu. V takovém případě sáhneme spíše po umělém ratanu vyrobený z různých materiálů.

  Ratanová pohovka – materiál konstrukce

  Mezi nejčastější materiály, které se používají k výrobě ratanového nábytku je dřevo, ocel a hliník. Dřevěný typ se používá především v interiéru, ale ve venkovních zahradách se s ním můžeme setkat také. Má však menší životnost a je náročnější na údržbu. Ocelová konstrukce je sice odolnější ale mnohem těžší. Posledním materiálem je hliník. Ten je nejkvalitnější, ale zároveň nejdražším materiálem. U výrobců najdete různé odlišnosti a to především v síle materiálů a jejich odolnosti.

  Ukažte mi další typy lenošek a gaučů

  Rozdílné materiály a prvky se používají i u výpletu. U kvalitních výrobků se setkáte s řadou prvků, které vylepšují samotný produkt. Špičkový produkt je sice dražší, ale obsahuje například UV filtr, látky zabraňující oxidaci a barevnou stálost s účinností téměř 100%. Přestože si za takovýto materiál připlatíte, rozhodně se vám investice vrátí.

  Solidní životnost a jednoduchá údržba

  Ratanový nábytek vydrží mnohem déle a bude vám sloužit dlouhá léta, oproti laciným kusům nábytku, které nejsou vyrobeny z kvalitního materiálu. Při výběru si dejte pozor i na rozměry nábytku a to především na internetu, kde rozměry nejsou na první pohled tolik patrné. V případě nejlacinějších nabídek ratanového nábytku, bývají rozměry velmi malé.

  Chci vidět všechny pohovky

  Během nákupu ratanového nábytku se nebojte ptát a zkoumat. Pokud nezískáte jasné odpovědi na vaše otázky, je na čase podívat se po jiném obchodu, který nabízí podobné zboží.