• Rohové sedací soupravy vám pomohou zařídit byt

  Setkávání rodiny patří pořád k nejsilnějším poutům, setkáváme se v kuchyni, na zahradě, v jídelně,… Ovšem stále častěji se přesouváme do obývacích pokojů, kde trávíme značnou část našeho času.

  Možná i proto se na sedací nábytek v obývacím pokoji kladou stále větší a větší nároky – někdo chce úložné prostory, někdo rozkládací pohovku, někdo všechno najednou. Proto výrobci pracují na všech možných variantách nábytku především do obýváků.

  Více lidí na jednou místě

  Po oblibě jednoduchých dvou až třímístných pohovek se začal trh poohlížet i po něčem, co splňuje mnohem více funkcí než běžná pohovka – rozložitelnost, úložné prostory, snadná údržba, ale především více míst. Na základě toho vznikaly první rohové sedací soupravy, které mají všechny vlastnosti dle požadavků dnešní společnosti.

   

  sedaci-soupravy-rohove

  Vybírejte podle interiéru

  Rohové sedací soupravy jsou stylové, často je vídáme v časopisech o bydlení, ale je třeba dobře volit, protože taková sedací souprava může být umístěna do rohu, kde působí jinak, než když je uložena v otevřeném prostoru. Je třeba myslet, že se jedná o velmi dominantní nábytek, tudíž se hodí buď do větších interiérů nebo je potřeba jej kvalitně umístit na místo, kam sedne a bude opravdovou dominantou.

  Chci vidět více rohových souprav

  Ergonomie a funkčnost jsou dnešním minimem

  Sezení je proces, který neúměrně zatěžuje páteř, která tak silně trpí, proto dnešní výrobci myslí jak na funkčnosti celého sedacího nábytku, tak také na ergonomii, aby pro nás sezení bylo příjemné a nezatěžovalo tolik páteř. V praxi jde o to, že by měla být zachována co nejpřirozenější tvarová linie páteře.

  Z funkčnosti je u rohových sedacích souprav jedno velké plus – velmi rychle dokážete změnit sed na lehací polohu, což při menší ploše bytu jistě oceníte. Řada těchto sedacích souprav je vybavena i úložným prostorem a možností rozložení na dvojlůžko.

  Výběr rohových sedacích souprav